UWAGA!

Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych

 
Elbląg, Bożena Lemierska
Bożena Lemierska (fot. Konrad Kosacz).

Wciąż jeszcze żyjemy sukcesami polskich sportowców, nie mogąc się nacieszyć z olimpijskiego złota Kamila Stocha, Justyny Kowalczyk i Zbigniewa Bródki. Mało kto jednak wie, że tuż obok nas żyją ludzie, którzy rozsławiają nasz region i przynoszą mu chlubę, stając się dla nas powodem do dumy.

Jedną z takich osób jest z pewnością Bożena Lemierska, mieszkanka podelbąskiego Lisowa. Kobieta dynamit, altruistka, wulkan energii. Nie ma na nią mocnych. By pomóc człowiekowi w potrzebie, w jednej chwili rzuca swoje obowiązki i robi wszystko, by odmienić czyjś smutny los. Pracowita, energiczna, pomysłowa, zawsze uśmiechnięta. Jej osiągnięcia i działania można wymieniać godzinami: osobowość dekady w plebiscycie „Tym żyliśmy w pierwszej dekadzie XXI wieku”, „Super Babka” w plebiscycie organizowanym przez „Dziennik Elbląski”, liderka Kongresu Kobiet. W 2012 roku została zgłoszona przez osobę prywatną i Dom Dziecka w Marwicy, któremu matkuje, na „Filantropa Roku”. Organizuje w swojej wsi festyny rodzinne, drogę krzyżową, dożynki gminne, zajęcia sportowe dla wiejskich dzieci. W wolnych chwilach pisze… Kilka lat temu napisała scenariusz filmu, którego fabuła miała być związana z Elblągiem. Choć film do tej pory nie powstał, to właśnie jej scenariusz wygrał konkurs.
       Pomaganie innym to jej sposób na życie, motor, który ją napędza. Jeden telefon wystarczy, a Bożenka porusza niebo i ziemię, by pomóc. Ta przedsiębiorcza kobieta prowadzi w swojej maleńkiej miejscowości sklep spożywczo-przemysłowy i stowarzyszenie „Lisowianka”, niosące pomoc potrzebującym. Wstaje o czwartej rano, a dzień kończy o północy. Mówi, że nie potrzebuje snu, bo napędza ją adrenalina i niespożyta energia, wywołana chęcią służenia innym.
       Udziela się w Kongresie Kobiet, promując wiejskie kobiety. To właśnie z jej inicjatywy kolejny lokalny Kongres Kobiet odbędzie się w tym roku na wsi, w Węzinie. W styczniu już po raz drugi zorganizowała w węzińskiej szkole Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy:
       – Pomaganie innym daje mi siłę do działania – mówi Bożena Lemierska. – Nie potrafię nic nie robić. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Całe moje życie to pomoc potrzebującym. To moja pasja i w tym się spełniam. Jestem na wyciągnięcie ręki wszędzie tam, gdzie ludzie mnie potrzebują. Moje stowarzyszenie prężnie się rozwija – dodaje. – Dzięki niemu wiele spraw można szybciej załatwić. Zgłasza się do mnie wielu ludzi z różnymi sprawami. Jedne są prostsze, inne bardziej skomplikowane. Ludzie mają do mnie zaufanie, a ja lubię pomagać i nadal będę to robić. Mam ogromną satysfakcję z tego, co robię.
       Do jej sklepiku chętnie zaglądają okoliczni mieszkańcy. Nie tylko po zakupy. Każdy wie, że Bożenka wesprze dobrym słowem, zażartuje, porozmawia, podniesie na duchu.
       To właśnie praca w handlu przyniosła jej kolejny zaszczytny tytuł – tytuł vicemiss handlu 2014, uzyskany na początku lutego w konkursie zorganizowanym przez ogólnopolski miesięcznik dla sklepów i hurtowni „Wiadomości Handlowe”:
       – Już sam fakt, że znalazłam się wśród dziesięciu finalistek, był dla mnie ogromnym zaskoczeniem i wyróżnieniem – mówi przejęta vicemiss. – W konkursie wzięło udział wiele wspaniałych kobiet z całej Polski. O zwycięstwie miały zadecydować głosy oddane przez internatów, zdobyłam ponad 12 tysięcy głosów i drugie miejsce. Jestem bardzo szczęśliwa, że tak bardzo mnie doceniono.
       A ja jestem ciekawa, co jeszcze pozytywnego „nawyrabia” ta niezwykła kobieta. Z pewnością jeszcze nie raz będzie o niej głośno.
      
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama