UWAGA!

To niesamowita przygoda!

Elbląg, Mimo, że nie udało jej się zdobyć tytułu Miss Polski Natalia Grynkiewicz wróciła do domu szczęśliwa
Mimo, że nie udało jej się zdobyć tytułu Miss Polski Natalia Grynkiewicz wróciła do domu szczęśliwa (fot. fundacja Jedyna Taka)

Z Ciechocinka wróciła wczoraj (5 sierpnia) zmęczona, ale szczęśliwa. Mimo, że nie udało jej się zdobyć tytułu Miss Polski, niedzielny wieczór na długo pozostanie jej w pamięci.

Wybory Miss Polski na wózku inwalidzkim to pierwsza taka impreza w Polsce. Inicjatorem przedsięwzięcia jest fundacja Jedyna Taka z Ciechocinka, która powstała z myślą o zmianie wizerunku osób z niepełnosprawnością. Fundację powołały do życia dwie niepełnosprawne mamy w celu aktywizacji i promowania osób niepełnosprawnych. Założycielki fundacji pragną zwrócić uwagę naszego społeczeństwa na to, że również niepełnosprawne kobiety są piękne, kreatywne i spełniają się w różnych rolach społecznych. W konkursie, który odbył się w muszli koncertowej ciechocińskiego Parku Zdrojowego, zmierzyło się dziesięć pięknych pań z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło elblążanki, Natalii Grynkiewicz. Finalistki zostały wybrane przez internautów spośród 72 kandydatek. Natalia zdobyła 9900 głosów.
       W dniach 10-16 czerwca panie wzięły udział w specjalnych warsztatach w hotelu Akor w Bydgoszczy, gdzie pracował nad nimi sztab wykwalifikowanych stylistów i wizażystów, by przygotować je na galę finałową.
       Niedzielą galę finałową poprzedził piknik integracyjny. Natalia przywiozła z Ciechocinka wiele wrażeń: - Najpierw towarzyszył mi bardzo duży stres – mówi. – Jednak, gdy weszłam już na scenę, stres minął. Finalistki musiały odpowiedzieć na dwa pytania i mimo, że znałyśmy je wcześniej, nie było kompletnie czasu, by się jakoś przygotować. Na długo zapamiętam ten dzień. To niesamowita przygoda!
       Tym bardziej, że na scenie pojawił się sam premier Donald Tusk, który na ręce wszystkich pań złożył serdeczne gratulacje i jako że, w myśl jego słów, nie sposób wybrać najpiękniejszej z nich, dla każdej ufundował nagrodę.
       Jak zdradziła nam Natalia, są to bardzo kobiece prezenty, wśród których jest i biżuteria.
       Szczególne słowa uznania należą się Oldze Fijałkowskiej, bo to ona otrzymała koronę Miss Polski. Tytuł Pierwszej Wicemiss otrzymała Monika Buczyńska, a tytuł Drugiej Wicemiss Weronika Wróbel, której w udziale przypadł także tytuł Miss Publiczności i Miss Internetu. Tytuł Miss Foto zdobyła Monika Buczyńska. Serdecznie gratulujemy.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama