UWAGA!

Zatrzymać młodość

2011-05-30
Aktualizowany 2011-06-02 12:00

Lepszy Botox czy kwas hialuronowy? Sprawdź, która metoda jest lepsza.

Jaka jest najlepsza metoda na wygładzanie zmarszczek?
       Zależne jest to od ich rodzaju. Zmarszczki mimiczne związane z kurczeniem mięśni powstają kiedy marszczymy brwi, czoło lub śmiejemy się. Przykładowo zmarszczki między brwiami tzw.„lwie” z czasem pogłębiają się i pozostają na stałe. Wygładzenie tych linii może sprawić, że twarz staje się pogodniejsza (skuteczny będzie Botox).
       Innym rodzajem zmarszczek są bruzdy związane z opadaniem, wiotczeniem skóry np. opadające kąciki ust, pogłębione bruzdy wokół nosa i ust. Korygujemy je m.in. za pomocą kwasu hialuronowego.
       Ogólnie mówiąc na kurze łapki (zmarszczki mimiczne) lepszy może być Botox, a na bruzdy nosowo-wargowe i opadające kąciki ust zdecydowanie polecam wypełniacze z kwasem hialuronowym np. Juvederm Ultra. Czasami zabiegi te łączymy ze sobą, aby uzyskać najlepsze efekty.
      
       Jak działa Botox?
       Botox wstrzyknięty w dane miejsce na twarzy zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Mięsień i skóra nad nim jest zrelaksowana, a zmarszczki wygładzają się i nie tworzą się nowe. Twarz wygląda pogodnie. Botulina stosowana jest więc do wygładzania zmarszczek mimicznych, czyli związanych z kurczeniem mięśni.
      
       Czym jest kwas hialuronowy? Na czym polega zabieg z wykorzystaniem wypełniaczy z tymi preparatami?
       Kwas hialuronowy występuje w skórze każdego człowieka. Wiąże on wodę, przez co utrzymuje właściwy poziomu nawilżenia i jędrności skóry. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest dużo, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek.
       Niestety, wraz z upływem czasu zawartość kwasu hialuronowego stopniowo zmniejsza się, wskutek tego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Bruzdy nosowo-wargowe pogłębiają się, kąciki ust opadają, a policzki zapadają się.
       Zabieg z kwasem hialuronowym jest mało inwazyjny i bezpieczny. Trwa około 30 minut. Zabieg polega na podawaniu w zmarszczkę pod skórę kwasu hialuronowego, który ma konsystencję żelu. Po zabiegu zmarszczka jest uniesiona, wypełniona, przez co mniej widoczna.
      
       Czy przed zabiegiem trzeba wykonywać testy alergiczne na kwas hialuronowy?

       Nie. Kwas hialuronowy nie uczula. Jest to przecież substancja występująca w naszym organizmie. Nie ma pochodzenia zwierzęcego w przeciwieństwie do kolagenu, który również stosuje się do wypełnień zmarszczek
      
       Kiedy jest najlepsza pora na to aby poddać się zabiegom z użyciem Botoxu?
       Warto jest poddać się zabiegowi Botoxu przed latem, gdyż zapobiegamy marszczeniu brwi i oczu przed słońcem. Tym samym zapobiegamy powstawaniu zmarszczek na czole, między brwiami i „kurzych łapek”.
      
       Pogłębiają mi się zmarszczki wokół ust i nosa. Czy mogę skorzystać z zabiegu z kwasem hialuronowym? Jakie zmarszczki można wygładzić wykorzystując wypełniacze z kwasem hialuronowym?
      
       Za pomocą produktów zawierających kwas hialuronowy można m.in.:
       • wypełnić zmarszczki i bruzdy np. opadające kąciki ust, bruzdy wokół nosa i ust
       • wypełnić zapadnięte policzki i złagodzić kontury twarzy
       • powiększyć i modelować kształt ust, jednocześnie nawilżając i ujędrniając je
       • poprawić kondycję skóry (mezoterapia igłowa z zastosowaniem kwasu hialuronowego)
       • zapobiec powstawaniu zmarszczek i drobnych bruzd, nawet w okolicach ciała o najdelikatniejszej skórze, takich jak szyja i dekolt.
      
       Na poduszeczki i obrzęki pod oczami polecamy NOWOŚĆ: rewitalizację skóry okolicy oczu koktajlem Light Eyes Ultra. Ten nowy preparat dzięki składnikom (kwas hialuronowy, ruszczyk, jagoda, witamina C i heksapeptydy i in.) może jednocześnie poprawić mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do worków i cieni pod oczami.
      
       Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z zakresu medycyny estetycznej do gabinetu lekarskiego dermatologa Danuty Dąbrowskiej, podczas których lekarz ustali indywidualnie oczekiwania u każdego pacjenta i przeprowadzi potrzebny zabieg.
      
      

 


       Gabinet Dermatologii Estetycznej
       lek. Danuta Dąbrowska
       w Studio Zdrowia Neo Lady
       ul. Ks. Osińskiego 4a Elbląg
       www.neolady.pl
       www.danutadabrowska.pl
       Rejestracja tel. 55-239-61-36.
      

 
------------------- Reklama ---------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej