UWAGA!

10. plebiscyt kina Światowid

Kino Światowid ogłasza kolejny, dziesiąty już, plebiscyt dla widzów. Głosując mailowo (kino@swiatowid.elblag.pl), spośród pięciu tytułów wybierają oni ten, który chcieliby obejrzeć na ekranie kina. Głosować można do 25 lipca. Wśród głosujących rozlosowane zostaną zaproszenia do kina.

W lepszym świecie
      
dramat, Dania, Szwecja, 2010, 113 min.
       Oskar 2011 w kategorii: Film Nieanglojęzyczny
       Dwie rodziny zostają połączone przyjaźnią dziesięciolatków. Dwa światy. Dorosłych, którzy już dawno przestali widzieć granice pomiędzy czernią i bielą i dzieci, przekraczających barierę dzielącą niewinność od bolesnej świadomości własnych czynów. Elias wchodzi w wiek dojrzewania wraz z separacją rodziców, natomiast Christian - przy okazji radzenia sobie z niedawną śmiercią matki.
      
       Niebo nad Saharą
      
akcja/przygodowy, Francja, 2009, 98 min.
       Francuska Sahara, rok 1933. Gdy samolot słynnego pilota Billa Lancastera ginie w trakcie lotu z Londynu do Kapsztadu, jego partnerka - nieustraszona łowczyni przygód Marie Vallières de Beaumont - wyrusza na poszukiwanie ukochanego. Zmuszona do lądowania na terytorium Algierii, pilotka bezskutecznie zwraca się o pomoc do dowódców wojsk francuskich, zmagających się z buntem miejscowych plemion Tuaregów. Jedynym sprzymierzeńcem podróżniczki okazuje się skłócony ze zwierzchnikami pułkownik Antoine Chauvet.
      
       Insidious
       horror, USA, 2010, 97 min.

 


       Młoda rodzina, Josh (Patrick Wilson) i jego żona Renai (Rose Byrne) oraz trójka ich dzieci przeprowadzają się do nowego domu, w którym zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jeden z ich synów - Dalton (Ty Simpkins) ma wypadek i zapada w śpiączkę. Gdy kolejne przerażające wydarzenia mają miejsce, mieszkańcy decydują się zmienić dom. Jednak niczego to nie rozwiązuje, ponieważ wciąż nawiedzani są przez demony przeszłości. Postanawiają więc wynająć ekipę paranormalnych ekspertów, która dokonuje przerażającego odkrycia. To nie dom jest problemem, ale ciało ich syna będącego w śpiączce, które jest magnesem dla wrogich, mściwych istot.
      
       Agnosia
       thriller/dramat, Hiszpania, 2010, 105 min.
       Agnozja to nietypowa choroba neuropsychologiczna zaburzająca odbieranie bodźców przez chorego. Cierpi na nią Joana Prats, która jest także w posiadaniu niezwykle ważnej informacji, będącej przedmiotem skomplikowanej intrygi...
      
       Latający mnich i tajemnica Da Vinci
       fantasy, Czechy, Polska, Słowacja, Węgry, 2008, 100 min.
       W XVII wieku na terenach dzisiejszej Słowacji, w Czerwonym Klasztorze, Cyprian, jeden z mnichów, buduje latającą machinę...
      
      
      
      

Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama