UWAGA!

9. plebiscyt kina rozstrzygnięty

Elbląg, 9. plebiscyt kina rozstrzygnięty

W 9. plebiscycie kina Światowid, w którym to widzowie spośród kilku tytułów, wybierają ten, który chcą zobaczyć na ekranie, największą ilość głosu uzyskał film "Świnki" w reżyserii Roberta Glińskiego. Film będzie gościł na ekranach kina od 17 do 30 czerwca.

Film zwyciężył zdecydowaną przewagą głosów. Jego bohaterem jest Tomek, szesnastoletni chłopak żyjący z rodzicami i siostrą w bloku tuż przy granicy. Pewnego dnia Tomek poznaje tajemnicę swojego szkolnego kolegi, Ciemnego. On i kilku innych nastoletnich chłopców sprzedają się za pieniądze niemieckim pedofilom. Dziewczyną Tomka jest Marta. Aby spełnić jej różne marzenia i kaprysy Tomek próbuje zarabiać jakieś pieniądze. Szybko okazuje się, że w tym przygranicznym miasteczku jedynym sposobem na pewny zarobek jest robienie tego samego co Ciemny.
       - W związku z tak dużym zainteresowaniem właśnie tą z pięciu innych propozycji postanowiliśmy przyznać trzy pojedyncze zaproszenia na film - mówi Katarzyna Mielnicka z kina Światowid - Szczęśliwymi wygranymi są: Joanna Zamorska, Alicja Pajek-Sielicka oraz Agnieszka Ostropolska.
      
       Drugim wybranym przez widzów filmem jest "Kieł", który będzie można zobaczyć w kinie Światowid od 24 czerwca.
       „Kieł" to film, który był nominowany do Oscarów 2011 w kategorii - Film Nieanglojęzyczny.
       Ojciec i matka mieszkają wraz z trójką dzieci w domu na obrzeżach miasta. Dom otoczony jest wysokim płotem. Dorosłe dzieci nigdy jeszcze nie wyszły poza teren posiadłości. Ich edukacja, rozrywka i ćwiczenia fizyczne są pod ścisłą kontrolą rodziców, bez jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym. Jedyną osobą z zewnątrz, która ma prawo wejść do tego domu, jest Christina. Ojciec zaprasza ją, by poskromić seksualne ciągoty syna. W „laboratoryjnych" warunkach reżyser umieszcza metaforyczną historię ze społeczno-politycznym przesłaniem o niebezpieczeństwach związanych z odcięciem się od świata, tak jednostek jak i narodów.
       Pojedyncze zaproszenia otrzymują: Anna Nocoń i Krzysztof Kasica.
      
       Zaproszenia można odebrać w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid".
       Kolejne propozycje filmów na X Plebiscyt kina już wkrótce.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama