UWAGA!

„Asterix na Olimpiadzie”

Elbląg, „Asterix na Olimpiadzie”

Kino Światowid zaprasza na komedię familijną „Asterix na Olimpiadzie”.

Cesarstwo Rzymskie za rządów Juliusza Cezara. Do pięknej księżniczki greckiej Iriny śle poematy zakochany bez pamięci Romantix. Pragnie zobaczyć ją jak najszybciej, szalona głowa nawet nie zwraca uwagi na dzielącą ich przepaść: ona - księżniczka, on - skromny, choć odważny Gall. Ale nie różnice pochodzenia okażą się największą przeszkodą. Brutus, przybrany syn panującego Juliusza Cezara, też zakocha się w pięknej Irinie. A jemu odmówić wprost jest trudno, chociaż typek jest to wredny - nie przepada za własnym ojcem, Cezarem, ciągle wymyśla jakieś fortele, żeby się go pozbyć. Więc jak można liczyć na jego lojalność wobec żony? Na szczęście kochany papa księżniczki, grecki król Irytos, też nie przepada za Brutusem, i aby oszczędzić córce kłopotów małżeńskich, wymyśla sprytny wybieg. Odda rękę córki temu, kto okaże się zwycięzcą w zbliżających się igrzyskach olimpijskich. A nie będzie to łatwe dla nikogo - w olimpiadzie wezmą udział najlepsi sportowcy Cesarstwa Rzymskiego, a niektóre dyscypliny będą wymagać niezwykłej zręczności i odwagi... Asterix i Obelix wiedząc, jak trudne zadanie stoi przed ich zakochanym przyjacielem Romantixem, nie wahają się ani chwili - ruszają w drogę, aby w czasie Olimpiady wesprzeć go. I mają na zwycięstwo swoje sposoby – nalewki, mikstury i takie tam... Ale Brutus nie jest głupkiem i też nieźle kombinuje.....no i kto tu wygra?
     Reżyseria: Frederic Forestier, Thomas Langmann, scenariusz: Olivier Dazat, Thomas Langmann. Obsada: Clovis Cornillac, Gerard Depardieu, Alain Delon. Francja 2008.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • nie ma to jak być na bieżąco z nowościami. .. ten film w reszcie cywilizowanej polski zaraz bedzie na dvd. .. pffff śffiatowid się stara, nie ma co.
Reklama