UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Baltic Identity Film Tour w kinie Światowid

Elbląg, Baltic Identity Film Tour w kinie Światowid

Zastanawiałeś się kiedyś czy region, w którym powstał film ma wpływ na jego treść? Czy coś łączy filmy stworzone przez mieszkańców nadbałtyckich krajów? W środę 26 czerwca o godz. 18 kino Światowid zaprasza na projekcję w ramach Baltic Identity Film Tour.

„Baltic Identity Film Tour” to zestaw 8 filmów krótkometrażowych z nadbałtyckich krajów: Niemiec, Litwy, Szwecji oraz Polski. Filmy zostały wybrane na międzynarodowej konferencji i będą wyświetlane we wszystkich krajach partnerskich, w tym 8 z nich również w Kinie Światowid. Ich tematem przewodnim jest tożsamość mieszkańców regionu Morza Bałtyckiego. 
       Pokaz jest realizowany w ramach projektu FilmNet South Baltic Film & Culture Network, w którym partnerem wiodącym jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Projekt zapewnia funkcjonowanie w ramach sieci współpracujących ze sobą instytucji z różnych krajów. Przyczyni się to do wymiany doświadczeń i transferu wiedzy pomiędzy instytucjami partnerskimi poprzez dzielenie się doświadczeniem.
       Po projekcji filmów odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi dr hab. Krzysztof Kornacki – profesor Uniwersytetu Gdańskiego, filmoznawca i Kierownik katedry Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej. Uczestniczyć będą w niej specjaliści z dziedziny socjologii, filmoznawstwa i wiedzy o kulturze. Pierwszym z nich jest dr Agata Bachórz – socjolożka oraz członkini zespołu Pomorskiego centrum Badań nad Kulturą UG. Wiedzą o filmach skandynawskich podzieli się z nami dr Sebastian Jakub Konefał – filmoznawca i znawca kinematografii krajów skandynawskich. Z kolei kwestie kulturowe poruszy dr Magdalena Sacha –  kulturoznawczyni naukowo zajmująca się m.in. regionalistyką oraz pograniczami kulturowymi.
       Wydarzenie odbędzie się 26 czerwca o godz. 18 w sali kameralnej kina Światowid. Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki czekają do odbioru w kasie kina).
      
Adam Krawczuk, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama