UWAGA!

"Cafe sax" nagrodzone w Warszawie

Elbląg, Jolanta Tadla, Marcin Tomasik i Beata Przewłocka w spektaklu "Cafe sax"
Jolanta Tadla, Marcin Tomasik i Beata Przewłocka w spektaklu "Cafe sax" (fot. Wiesław Czerniawski)

„Cafe sax”, spektakl elbląskiego Teatru Dramatycznego został jednym z laureatów tegorocznego XIV Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie.

Konkurs Teatrów Ogródkowych organizowany jest od 14 lat. Jest to jedna z najważniejszych krajowych imprez tzw. teatru małoobsadowego.
     - Pomysłodawcom Konkursu Teatrów Ogródkowych chodziło o to, aby zagospodarować teatralny sezon ogórkowy - wyjaśnia Tomasz Walczak z Teatru Dramatycznego w Elblągu. - Przedstawienia wystawiane są w wakacje, często w przestrzeni niescenicznej.
     Tak też było w przypadku elbląskiej prezentacji. „Cafe sax” pokazywany był w warszawskich Ogrodach Frascati. Sztuka w reżyserii Cezarego Domagały zdobyła drugą nagrodę tegorocznego konkursu (tzw. Dużą Ogródkową). Specjalne wyróżnienie otrzymała występująca w niej aktorka Jolanta Tadla. „Cafe sax”został nagrodzony także przez publiczność (przypomnijmy, rok temu nagrodę publiczności na Konkursie Teatrów Ogródkowych zdobyło inne przedstawienie elbląskiego teatru - „Psychoterapia, czyli sex w życiu człowieka”, autorski projekt Jacka Chmielnika).
     Jury, w którego składzie zasiedli: Joanna Szczepkowska (przewodnicząca), Jerzy Derfel i Maciej Nowak, przyznało pierwszą nagrodę XIV Konkursu Teatrów Ogródkowych Teatrowi z O.O. z Warszawy, działającemu przy Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich za spektakl „Wariacje damskie” (wg „Zielonego gila” Tirso de Moliny w reż. Piotra Kozłowskiego), a trzecią - krakowskiemu Teatrowi Nicoli za spektakl Marucella.
     
     Więcej informacji o przedstawieniu „Cafe sax” na stronie internetowej Teatru Dramatycznego w Elblągu
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama