UWAGA!

„Chopin. Pragnienie miłości” w bibliotece

Elbląg, „Chopin. Pragnienie miłości” w bibliotece

W czwartek 23 lipca Biblioteka Elbląska zaprasza na bezpłatną projekcję filmu „Chopin. Pragnienie miłości”. Seans odbędzie się w ramach obchodów Roku Chopinowskiego. Druga taka okazja w sierpniu.

Rok 1830. Chopin wyjeżdża z Warszawy i udaje się do Francji, by tam rozwijać swą karierę muzyczną. Po początkowych niepowodzeniach staje się w końcu gościem elitarnych salonów Paryża, a jako utalentowany kompozytor zdobywa sławę i uznanie. Poznaje George Sand i wkrótce staje się jej kochankiem. Wraz z dziećmi pisarki - Maurycym i Solange - wyjeżdżają na Majorkę, gdzie ujawnia się gruźlica Chopina. Po powrocie zamieszkują w Nohant, wiejskim majątku Sand. Tu powstaje większość znakomitych utworów polskiego kompozytora, tu coraz bardziej komplikują się relacje tego swoistego czworokąta, który tworzą Chopin, pisarka oraz dwoje jej dorastających dzieci - zazdrosny o miłość swej matki Maurycy, mierny malarz, i zakochana w Chopinie Solange...
       Reżyseria Jerzy Antczak, scenariusz: Jadwiga Barańska, Jerzy Antczak. Obsada: Piotr Adamczyk, Danuta Stenka, Marian Opania, Sara Muldner. Muzyka Jerzy Maksymiuk, zdjęcia Edward Kłosiński. Polska, 2001.
      
       Film będzie można obejrzeć dwa razy: 23 lipca i 20 sierpnia. Seanse rozpoczną się o godz. 18 w sali audiowizualnej na poddaszu biblioteki. Wstęp wolny.
      
      
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama