UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Deski” rozdane

W minioną sobotę w elbląskim teatrze odbył się IV Festiwal Amatorskich Zespołów Teatralnych „Deska”.

Dzieci i młodzież prezentowała się w trzech kategoriach.
       Wyniki poszczególnych części:
      
       Deseczka
      
Pierwsze miejsce i statuetkę Deseczki zdobył Teatrzyk Króla Juliana za spektakl „Magiczne krzesło”, zespół ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Elblągu prowadzony przez Alicję Smukowską
       Wyróżnienia:
       Grupa Radosne Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim za widoczny rozwój artystyczny. Grupa prowadzona przez Barbarę Kreft wystawiła spektakl „Gdzieżeś ty bywał czarny barania” (nagroda „Gwóźdź Deseczki”)
      
       Deska
      
Pierwsze miejsce i statuetka Deski dla zespołu Bombki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku za spektakl „Szkarłatny kwiat”. Zespół prowadzi Irena Perkowska.
       Wyróżnienia:
       Grupa Siloe ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku za ciekawą scenografię i kostiumy oraz niebanalny scenariusz. Grupa prowadzona przez Monikę Pozorską i Aleksandrę Węgrecką przedstawiła spektakl „Polowanie na sny”
       Nagrodę aktorską Deska otrzymał aktor grający Małego Smoczka w przedstawieniu „Wszystkie smoki o tym wiedzą” z zespołu Koliber Młodszy z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie. Grupę prowadzi Wioletta Żołądkiewicz.
       Nagroda „Gwóźdź Deski” powędrowała do „Małych Kozaków” z zespołu Bombki z Malborka.
      
       Decha
      
Pierwsze miejsce i statuetka dla grupy Podaj dalej z Gimnazjum nr 4 w Elblągu za spektakl „Głos na pustyni ludzkich serc”. Zespół prowadzi Bożena Balbuza.
       Wyróżnienia:
       Grupa Alibi z Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie za zwiastun spektaklu „To co ważne”. Grupa prowadzona przez Lucynę Jabłońską.
       Nagroda „Gwóźdź Dechy” za kreację Matki w spektaklu „Absynt” grupy Teatr Przestrzeni z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Grupę prowadzi Anna Listewnik.
       Dla zespołu Teatr pod mostem ze Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego MOST w Gdańsku za ciekawe rozwiązania sceniczne w spektaklu „Ecce Homo”. Zespół prowadzi Agnieszka Grewling-Stolc.
      
       Jury festiwalu obradowało w składzie: Lesław Ostaszkiewicz- przewodniczący, Marta Masłowska, Marlena Peplau.
       Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Teatr z Bliska”, współorganizatorem - Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
       Projekt realizowany przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta/Prezydenta Elbląga.
      
Izabela Piskorek, Teatr z Bliska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama