UWAGA!

DKF: Rakieta

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

W ramach najbliższego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego, które odbędzie się w czwartek, 27 lutego Kino Światowid zaprasza na film „Rakieta”. To opowieść o chłopcu, który rzekomo przyciąga nieszczęścia, mimo to prowadzi swoją rodzinę przez Laos w poszukiwaniu nowego domu.

Kiedy rodzina chłopca traci dom i zmuszona jest do przeprowadzki, chłopiec spotyka pełną zapału sierotę o imieniu Kia oraz jej ekscentrycznego wujka, Purple, byłego żołnierza w fioletowym garniturze, uwielbiającego ryżowe wino i Jamesa Browna. Starając się nie zawieść zaufania ojca, Ahlo prowadzi swoich bliskich, Kię oraz jej wujka Purple przez Laos, kraj naznaczony wojnami w poszukiwaniu nowego domu. W ostatniej próbie udowodnienia, że nie jest przeklęty, buduje ogromny pocisk rakietowy, by móc wziąć udział w najbardziej dochodowych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych zawodach roku: Festiwalu Rakiet.
       Film otrzymał Nagrodę Publiczności na MFF w Sydney i 3 nagrody na MFF w Tribeca, m.in. za Najlepszy Film Fabularny oraz Nagrodę Publiczności. W Berlinie na MFF reżyser został nagrodzony za Najlepszy Debiut Fabularny oraz otrzymał Nagrodę Specjalną Amnesty International. Został uznany Najlepszym Filmem Dla Dzieci na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci i Młodzieży w Kopenhadze. Film został wybrany australijskim kandydatem do Oscara 2014.
      
       „Rakieta” stanowi pierwszy pełnometrażowy fabularny obraz Mordaunta i od razu został zauważony(...). Reżyser znakomicie zapełnił drugi plan szczegółami przybliżającymi skomplikowane losy Laosu w ostatnich kilku dekadach. Z pełnym szacunkiem rozlicza się z tragediami przeszłymi i obecnymi, równoważąc rajskie panoramy surowymi realiami codzienności. A całość otula kocem utkanym z nadziei i marzeń. Dzięki temu całość jest powiewem świeżości i optymizmu.
Marcin Pietrzyk, Filmweb
      
       Film „Rakieta” w kinie „Światowid” 27 lutego o godz. 19. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
       reżyseria: Kim Mordaunt
       scenariusz: Kim Mordaunt
       czas trwania: 1 godz. 36 min
       gatunek: dramat
       produkcja: Australia
       opis: dystrybutor filmu
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)