UWAGA!

DKF zaprasza: Nigdzie w Afryce

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza dzisiaj o godz. 18.00 na projekcję obrazu Caroline Link "Nigdzie w Afryce". Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

Bohaterami filmu, utrzymanego w klimacie "Pożegnania z Afryką", choć wolnego od sentymentalizmu i melodramatyczności, jest małżeństwo Żydów z Wrocławia, Jettel i Walter Redlichowie oraz ich 5-letnia córka, Regina. Uciekają oni z kraju ogarniętego nazistowskim terrorem, by rozpocząć nowe życie na odludnej farmie w Kenii. Podczas gdy Regina odkrywa magię Afryki, małżeństwo Jettel i Waltera przeżywa poważny kryzys. Wzajemne pretensje, urazy, zdrady i miłosne zawody przeplatają się z próbami ułożenia przez nich życia w nowym miejscu. Po latach, gdy Kenia zdążyła już na dobre stać się domem Redlichów, Walter podejmuje decyzję o powrocie do Niemiec. Rodzi to kolejny konflikt...
     Dyskretna obserwacja obyczajowa, niesłychanej urody zdjęcia, subtelna ścieżka
     dźwiękowa i znakomite aktorstwo to tylko niektóre zalety "Nigdzie w Afryce". Film był nagradzany na festiwalach, otrzymał także Oscara w 2003 r. za "najlepszy film nieanglojęzyczny". Projekcja obrazu "Nigdzie w Afryce" odbędzie się dzisiaj (19 lutego) o godz. 18.00. Cena biletu 8,50 zł.
     
     ***
     
     Pojedyncze zaproszenia na film pt. "Nigdzie w Afryce" wygrali: Piotr Fedorczyk, Sebastian Ławrynowicz, Krzysztof Koszewski i Zbigniew Tomaszewski. Gratulujemy!
     
     ***
     
     Informacje o imprezach Światowidu i repertuar kina
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama