UWAGA!

Elbląskie Repliki w kinie Światowid

 
Elbląg, Elbląskie Repliki w kinie Światowid

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim największe święto polskiego kina – 43 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Co roku w kinie Światowid odbywają Elbląskie Repliki tego gdyńskiego festiwalu i nie inaczej będzie tym razem. Od 17 do 22 września pokażemy najnowsze kino polskie: debiuty filmowe, prapremiery oraz najpoważniejszych kandydatów do nagrody Złotego Lwa.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedna z największych imprez filmowych w Polsce, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. To przede wszystkim wizytówka polskiego kina - najlepsze filmy, najważniejsi twórcy, najgorętsze tematy. Festiwal został zainaugurowany w 1974 roku. Jeszcze wtedy odbywał się w Gdańsku. Tak było aż do stanu wojennego, kiedy na trzy lata FPFF został zawieszony. Od 1987 r. festiwal odbywa się w Gdyni.
       Elbląskie Repliki to okazja, żeby obejrzeć wybrane filmy startujące do konkursu głównego gdyńskiego festiwalu. W tym roku widzowie będą mieli okazję zobaczyć m.in. komedię „Juliusz” z Wojciechem Mecwaldowskim w roli głównej czy najnowszy film Filipa Bajona „Kamerdyner” - wielką historyczną epopeję o losach Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń z XX stulecia.
       Szczegółowy program podamy wkrótce.
      
Adam Krawczuk, CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama