UWAGA!

Filmowa edukacja od najmłodszych lat

Elbląg, Edukację filmową warto rozpocząć już w bardzo młodym wieku. Kiedyś to zaprocentuje
Edukację filmową warto rozpocząć już w bardzo młodym wieku. Kiedyś to zaprocentuje (fot. Światowid)

Zakończyły się zaplanowane na październik spotkania realizowane w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Centrum Spotkań Europejskich Światowid odwiedziło ponad 1700 widzów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z Elbląga i okolic.

- To wielki sukces naszego kina. W ilości widzów pobiliśmy takie miasta, jak Zielona Góra, Wałbrzych, Skierniewice, Legnica czy Krosno - mówi Katarzyna Mielnicka z kina Światowid.
       W trakcie pierwszych spotkań dzieci i młodzież miały okazję obejrzeć cztery filmy, w ramach czterech cyklów tematycznych: „Filmowe podróże", „Młodzi w obiektywie", „Kino współczesne" i skierowane do najstarszych – „Filmowe Horyzonty". Projekt potrwa do końca roku szkolnego, a patronat nad nim objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bogdan Zdrojewski oraz sztandarowe postaci polskiego kina, m.in. Andrzej Wajda i Krzysztof Zanussi.
       - Uczestnicząc w ogólnopolskim projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej Światowid stara się uzupełnić program nauczania i stworzyć nauczycielom możliwość wychowania widzów potrafiących w pełni przeżyć tekst kultury, jakim jest film - dodają organizatorzy. -
       Spotkania poprzedzane są wprowadzeniami. Przekonujemy nauczycieli do tego, by omawiali filmy z uczniami w klasach, udostępniamy  im szeroko rozbudowaną bazę interdyscyplinarnych materiałów dydaktycznych. Dzięki temu uczniowie mogą dostrzec, że film to dzieło indywidualne, które może nieść dużo interesujących informacji o świecie i być bogatym źródłem doświadczeń.
       Kolejne projekcje już w listopadzie.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama