UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gdynia Dzieciom

Elbląg, Kadr z filmu „Jutro będzie lepiej"
Kadr z filmu „Jutro będzie lepiej"

Projekcje, warsztaty, konkursy i spotkania z wybitnymi polskimi twórcami filmowymi - tak przedstawia się program przeglądu „Gdynia Dzieciom", który od 7 do 10 czerwca gościć będzie w kinie Światowid. W tym roku gośćmi przeglądu będą twórcy i aktorzy niezapomnianych filmów: „Panna z mokrą głową", „Szaleństwa panny Ewy" i „Pan Samochodzik i praskie tajemnice".

Festiwal „Gdynia Dzieciom" odbywa w czterech miastach: Gdyni, Jastarni, Wejherowie i Elblągu. Ósme urodziny przeglądu będą uczczone bajkowo i magicznie. Po projekcjach dla najmłodszych odbędą się zabawy z Andersenem. 
       - Przygotowano naprawdę bogaty program, reżyser Kazimierz Tarnas i kaskader Krzysztof Fus to goście środowego dnia, rysownik i animator Wiesław Zięba, który stworzył postać Reksia, odwiedzi Elbląg w piątek. Również w piątek po pokazie filmu „Jutro będzie lepiej" odbędzie się spotkanie z jego reżyserką Dorotą Kędzierzawską oraz producentem, montażystą i autorem zdjęć Arturem Reinhartem. Gra miejska towarzyszyć będzie pokazowi filmu „Pan samochodzik i praskie tajemnice", a po „Dzikich łabędziach" odbędą się baśniowe zabawy z Andersenem, poza tym będzie mnóstwo konkursów i zabaw - wymienia Katarzyna Mielnicka z kina Światowid. - Oferta skierowana jest przede wszystkim do grup zorganizowanych, ale jeśli ktoś ma chwilę czasu i chce wybrać się z dziećmi na taki pokaz to również zapraszamy. Koszt biletu to jedyne 3 zł.
       Patronat Honorowy nad przeglądem objął tak jak w latach ubiegłych Polski Komitet Narodowy UNICEF. W związku z tym części pokazów towarzyszyć będą również zajęcia edukacyjne dotyczące praw dziecka.
       Organizatorzy: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Pomorska Fundacja Filmowa
       Patron Honorowy: Polski Komitet Narodowy UNICEF, Marszałek Województwa Pomorskiego, partner: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wszystkie przeglądy „Gdynia Dzieciom" od 2004 roku są realizowane pod wspólnym szyldem programu Polskie Kino Młodego Widza, koordynowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu operacyjnego „Edukacja kulturalna i upowszechnianie kultury".
       Szczegóły można uzyskać pod nr tel. 55 611 20 56, 76. Cena biletu na pokaz 3 zł.
      
       Program „Gdyni Dzieciom":
       wtorek, 7 czerwca
      
Duża sala:
       godz. 9 - Opowieść o dwóch komarach
       godz. 11- Mali hakerzy
      
       środa, 8 czerwca
      
Duża sala:
       godz. 9 - Panna z mokrą głową (po projekcji spotkanie z twórcą i aktorami)
       godz. 12 - Pan samochodzik i praskie tajemnice (projekcja z audiodeskrypcją)
       (po projekcji spotkanie z twórcą i aktorami oraz tematyczna gra miejska)
      
       Sala kameralna:
       godz. 10 - Szaleństwa Panny Ewy (po projekcji spotkanie z twórcą i aktorami)
      
       czwartek, 9 czerwca
      
Sala kameralna:
       godz. 8:30 - Prop i Berta
       godz. 10:30 - Dzikie łabędzie
       (po projekcji baśniowe zabawy z Andersenem)
       godz. 12:30 - Karla i Karina
      
       piątek, 10 czerwca
      
Sala duża:
       godz. 9 - UNICEF
       (projekcje pod patronatem UNICEF z zajęciami edukacyjnymi)
       godz. 12 - Jutro będzie lepiej
       (projekcje pod patronatem UNICEF z zajęciami edukacyjnymi)
      
       Sala kameralna:
       godz. 8:30 - Reksio i przyjaciele 1
       (po projekcji spotkanie z animatorami i bajkowe zabawy)
       godz. 11:30 - Reksio i przyjaciele 2
       (po projekcji spotkanie z animatorami i bajkowe zabawy)
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama