UWAGA!

„Gnój” po niemiecku

Elbląg, Jurek Milewski w monodramie "Dreck"
Jurek Milewski w monodramie "Dreck"

„Dreck”, czyli po polsku „Gnój” to tytuł monodramu Jurka Milewskiego, który zaprezentowany zostanie na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w czwartek 24 kwietnia o godz. 19.

Jurek Milewski zaczynał przygodę z teatrem kilkanaście lat temu w Elblągu.
     - Na początku był montażystą dekoracji – mówi Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka. – Poznał więc specyfikę pracy w teatrze od podszewki. Dopiero później zdał egzamin do łódzkiej "filmówki" i został aktorem.
     - To aktor niezwykły, obdarzony bardzo ciekawym głosem – dodaje dyrektor Siedler. – Grał na scenach teatrów polskich, ale w tym samym czasie intensywnie uczył się języka niemieckiego. I w latach 80-tych wyemigrował na Zachód. Obecnie jest zawodowo związany z Salzburgiem w Austrii.
     Jurek Milewski zaprezentuje w Elblągu monodram „Dreck” autorstwa Roberta Shneidera w reżyserii Anatolija Głuchowa. Jest on już znany austriackiej publiczności, bo aktor gra go tam od dwóch lat z sukcesami.
     O spektaklu w kilku słowach: Sad jest uciekinierem z Basry i mieszka od kilku lat w Austrii. Nie może liczyć na pozwolenie legalnego pobytu, gdyż nie był politycznie prześladowany. Sad kocha język niemiecki, Austrię i jej kulturę, lubi czyste toalety publiczne, ławki w parku, choć nigdy na nich nie siada. Nocami sprzedaje w lokalach róże.
     24 kwietnia o godz. 19 monodram Jurka Milewskiego będą mogli obejrzeć elblążanie. I tu ciekawostka – będzie on grany w języku niemieckim (bez tłumaczenia).
     Prezentacja spektaklu „Dreck” jest częścią Elbląskiej Wiosny Teatralnej.
     
     Mówi rzecznik Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu Tomasz Walczak:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama