UWAGA!

Historia Elbląga znów w kinie

Sala pełna widzów, atmosfera wyczekiwania i podekscytowania. Cykl filmów „Elbląg na dużym ekranie” znów bije rekordy popularności. Wczoraj (2 października) po wakacyjnej przerwie wrócił na ekran Kina Światowid.

„Pionierskie czasy” – Elbląg w latach 1945-50 – tak zatytułowany był pierwszy odcinek z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Widzowie obejrzeli trzy filmy, a każdy z nich poświęcony był pionierom, pierwszym po wojnie mieszkańcom Elbląga, którzy przybyli na ziemie odzyskane. Była to wyjątkowa okazja, aby przez 60 minut przenieść się w czasie, wrócić wspomnieniami do miejsc, które pamiętamy z dzieciństwa, wzruszyć się i zadumać.

Widzów przywitał Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Spotkanie jak zawsze poprowadził Juliusz Marek, dyrektor Truso.tv, który nakreślał tematykę i tło pierwszego filmu. Zaprosił także na drugie spotkanie, które odbędzie się w środę 6 listopada. Zatytułowane będzie „Archeolodzy na Starym Mieście – 40 lat badań”. Zapraszamy do Kina Światowid.

 

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Przed wyborami to nawet filmik z otwarcia sezonu z witającym widzów kandydatem. Jestem stałym bywalcem i nie kojarzę, by bywał na widowni częściej niż tylko przed wyborami właśnie. I nie tylko ja to widzę. ..
Reklama