UWAGA!

„Iwanow” przyjedzie z Łodzi

Elbląg, W spektaklu występują m.in. (od lewej) Mariusz Saniternik, Marek Kałużyński, Mariusz Jakus
W spektaklu występują m.in. (od lewej) Mariusz Saniternik, Marek Kałużyński, Mariusz Jakus

Dziś (21 kwietnia), w ramach 2 Międzynarodowego Festiwalu Jednego Autora – Antoni Czechow, aktorzy Teatru im. S. Jaracza w Łodzi zaprezentują spektakl „Iwanow”. W obsadzie znaleźli się m.in. Mariusz Saniternik i Mariusz Jakus (m.in. „Fala zbrodni”). Początek o godz. 19.

Iwanow to debiut teatralny młodego, 26-letniego Czechowa (1860 - 1904). W liście do brata autor napisał: „Temat jest złożony i niegłupi, każdy akt kończę jak w opowiadaniach: akcję prowadzę spokojnie, gładko, a na końcu - trzask widza w pysk (...). Chciałem być oryginalny. Nie dałem żadnego łotra, żadnego anioła, nikogo nie oskarżyłem, nikogo nie uniewinniłem... czy udało mi się to - nie wiem”.
     

 


     Iwanow szuka odpowiedzi na pytania: „Po co ja żyję? Skąd wziąć wiarę, że moje istnienie ma sens? Skąd wziąć siłę, żeby nadać mu cel? Gdzie się kryje źródło ludzkiej energii, żeby każdego dnia podejmować trud bycia Człowiekiem”.
     Z roku na rok, z dekady na dekadę rośnie ilość wystawianych przez teatry na całym świecie sztuk Czechowa. Co najmniej od pięćdziesięciu lat jest on obok Szekspira najczęściej granym autorem dramatycznym. Czym przemawia Czechow do nas, ludzi XXI wieku? Odwaga stawianych pytań, precyzją obserwacji ludzkich zachowań i charakterów, maestrią łączenia tego, co w człowieku śmieszne z tym, co wzniosłe. Ale przede wszystkim uniwersalnością humanistycznego przesłania swoich dzieł.
     Reżyserem łódzkiego spektaklu jest Paweł Łysak. Występują: Dorota Kiełkowicz, Milena Lisiecka, Matylda Paszczenko, Justyna Wasilewska, Mariusz Jakus, Michał Jarmicki, Marek Kałużyński, Radosław Osypiuk, Mariusz Saniternik, Andrzej Wichrowski.
     Początek o godz. 19. Cena biletu 50 zł.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wczoraj byłem na jednym z przedstawień i wszystko było pięknie poza jednym szczegółem: KRZESŁA!!! Widzowie zostali posadzenia na skonstruowanej mini widowni na krzesłach które sprawiały iż powiedzenie iż "sztuka wymaga poświęceń" nabierało nowego znaczenia. Zamiast skoncentrować się na spektaklu człowiek myślał co tu jeszcze wymyśleć w sprawie kręcenia się na krześle by nie zwariować od bolących pleców i czterech liter. PORAŻKA.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Misio2007(2008-04-22)
Reklama