UWAGA!

Jutro: Premiera Czechowa

W elbląskim teatrze trwają próby generalne do spektaklu "Niedźwiedź i Oświadczyny" na podstawie jednoaktówek Antoniego Czechowa. Aktorzy pracują pod okiem ukraińskiego reżysera Wiaczesława Żiły. Pokazy premierowe odbędą się w sobotę i niedzielę o godz. 19.00.

"Niedźwiedź" i "Oświadczyny" Antoniego Czechowa to utwory pełne dowcipu, akcji, dynamizmu oraz znakomitych dialogów. Z pozoru dwie różne historie łączy wspólny mianownik - uczucia. Zobaczymy na scenie cały wachlarz emocji - od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję. Postaci są wyraziście skonstruowane, barwne, o bogatym życiu wewnętrznym. "Niedźwiedź" i "Oświadczyny" to potężna dawka humoru w najlepszym wydaniu.
     Elbląski spektakl, w którym połączono dwie jednoaktówki Czechowa, reżyseruje Wiaczesław Żiła, etatowy reżyser Akademickiego Teatru Dramatycznego w Tarnopolu na Ukrainie. W 1985 roku ukończył Wydział Aktorski w Instytucie Teatralnym w Kijowie, a po trzech kolejnych latach Wydział Reżyserii. Pracę zawodową rozpoczął w 1988 roku jako aktor, od 1995 roku - jako reżyser. Od kilku lat prowadzi również zajęcia z dramatu na Wydziale Aktorskim w Wyższej Szkole Muzyki i Teatru w Tarnopolu. Praca aktorska dała mu solidne podstawy do doświadczeń reżyserskich. Sztuki wyreżyserowane przez Wiaczesława Żiłę są dostrzegane przez krytyków, czego owocem są liczne zaproszenia za granicę kraju na międzynarodowe festiwale sztuk teatralnych. Największym sukcesem jest udział w festiwalu w Liverpoolu, gdzie jego "Zabawa" Sławomira Mrożka została uznana za perłę.
     Pod jego okiem pracują elbląscy aktorzy: Teresa Suchodolska - Wojciechowska, Mariusz Michalski, Marta Masłowska, Jerzy Przewłocki i Lesław Ostaszkiewicz. Scenografię do spektaklu przygotowali Łucja i Bruno Sobczakowie. Pokazy premierowe odbędą się w sobotę i niedzielę o godz. 19.00. Kolejne spektakle zaś: 15 i 16 czerwca o godz. 12.30, 17 czerwca o godz. 10.00 i 19.00, 18 i 19 czerwca o godz. 19.00. Cena biletu - 18 zł (normalny), 12 zł (ulgowy).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama