UWAGA!

"Kaczmarski" jedzie za granicę

 
Elbląg, "Kaczmarski" jedzie za granicę
(fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl)

Już w najbliższą sobotę (24 sierpnia) Teatr im. Aleksandra Sewruka będzie reprezentować nasz kraj na festiwalu u naszych sąsiadów ze wschodu. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Baszta" organizowany jest w Kaliningradzie z okazji obchodów Roku Teatru w Rosji. Odbywa się w dniach 20-26 sierpnia. Organizatorem festiwalu jest Kaliningradzki Obwodowy Teatr Dramatyczny.

Teatr Sewruka został zaproszony przez organizatorów do zaprezentowania w części konkursowej festiwalu, spektaklu "Kaczmarski - 4 pory niepokoju" w reż. Roberta Talarczyka.
       Trzonem tego spektaklu muzycznego są ponadczasowe piosenki jednego z najważniejszych polskich bardów współczesnej piosenki poetyckiej. To lekcja historii, opowieść o prawdzie, wolności i marzeniach. Wtłoczony w ramy systemu artysta swoim buntem zapala tłum do walki i refleksji. Jednak jak to zazwyczaj w życiu bywa, takich idealistów najczęściej miażdży przetaczające się właśnie koło historii. Ze scenicznej opowieści wyłania się jednak nie tylko tragiczna postać samotnego barda, a raczej jego niepokoje, przemyślenia i gorzkie komentarze do otaczającej go rzeczywistości.
       W festiwalu oprócz naszego Teatru biorą udział m.in. teatry z Kaliningradu (Kaliningradzki Teatr Lalek, Kaliningradzki Teatr Dramatyczny), dwa teatry z Moskwy m.in. Teatralne Laboratorium "Pusta Przestrzeń", a także Teatr Dramatyczny Akhmeteli z Tbilisi (Gruzja) czy Republikański Teatr Białoruskiej Dramaturgii w Mińsku (Białoruś).
       Zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Baszta" odbędzie się w poniedziałek, wtedy też jury festiwalu ogłosi werdykt i nastąpi wręczenie nagród.
      
Dorota Sianożęcka, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama