UWAGA!

„Kamienie na szaniec” w Światowidzie

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Premierowo, od najbliższego piątku, 7 marca w Kinie Światowid będzie można zobaczyć film „Kamienie na szaniec”, nakręcony na podstawie kultowej powieści Aleksandra Kamińskiego. Trzech młodych przyjaciół – Zośka, Rudy i Aleks młodzi maturzyści planują rozpocząć dorosłe życie. Ich plany burzy wybuch II wojny światowej.

Opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą.
       Byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia... "Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo". Oto dewiza, jaką w życiu kieruje się trzech młodych przyjaciół: Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem – przetrwać za wszelką cenę czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, potrafią żyć pełnią życia.
       Walczą ofiarnie i z honorem.
       Odchodzą "jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec", zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.
      
       W polskim kinie, które nigdy nie cierpiało na nadmiar herosów, ekranowe Szare Szeregi jawią się niemal niczym Avengers. Jak strzelają, to całymi seriami. Jak giną, to w chwale. Jak kochają, to na zabój. Ich historia doskonale nadaje się do tego, by zbudować wokół niej popkulturowy mit. Nasi rodzice mieli czterech pancernych i Klossa. My możemy mieć Rudego, Zośkę i Alka. Łukasz Muszyński, Filmweb
      
       Film „Kamienie na szaniec” w kinie „Światowid” od 7 do 27 marca. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line.
       Reżyseria: Robert Gliński
       Scenariusz: Dominik W. Rettinger, Wojciech Pałys
       Występują: Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Danuta Stenka, Artur Żmijewski
       Gatunek: dramat, wojenny
       Produkcja: Polska
       Czas trwania: 115 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)