UWAGA!

KinOffala w Elblągu

Dla tych, którzy narzekają na komercyjne propozycje kinowe, Światowid proponuje przyłączenie się do „KinOffali” – programu, który ma pokazać szerszej publiczności produkcje kina niezależnego.

KinOffala popularyzuje filmy kina niezależnego, które najczęściej - mimo ożywionych reakcji podczas przeglądów i burzliwej kariery festiwalowej - odchodzą w zapomnienie z powodu braku środków na promocję i dystrybucję. Polskie kino niezależne to przede wszystkim filmy niskobudżetowe, powstające prawie wyłącznie w technologii video.
     Działania zmierzające do stworzenia sieci dystrybucji filmów niezależnych podjęte zostały przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Filmowych i firmę Motór-Film. We współpracy z kinami w miastach całej Polski organizatorzy chcą stworzyć warunki, by widzowie kin mogli zapoznać się z twórczością niezależną nie tylko na festiwalach, ale także na normalnych biletowanych seansach kinowych.
     „Światowid” jest jednym z pierwszych kin, które przystąpiły do programu KinOffali i w którym od wtorku 23 marca będą pokazywane filmy niezależnych twórców. Premierą KinOffali będzie "Kobieta z papugą na ramieniu". Do wakacji obejrzymy jeszcze filmy: "Oczywiście że miłość" Piotra Gralaka, "4 w 1" Wenantego Nosula, "Motór" Wiesława Palucha i "Licencja na zaliczanie" Pawła Czarzastego.
     - Mamy nadzieję, że przyjęcie "KinOffali" do Światowidu zapewnieni naszym widzom nowy, ciekawy repertuar, a młodym twórcom umożliwi konfrontację z szerszą publicznością, przez co przyczyni się do rozwoju kina niezależnego w Polsce – mówi Adam Zielonka, opiekun DKF-u działającego przy Światowidzie.
     Sympatyków kina niezależnego Światowid zaprasza we wtorek 23 marca o godz. 19.30 na obraz Ryszarda Macieja Nyczki „Kobieta z papugą na ramieniu”. Film zdobył m.in. Złotą Kaczkę (nagroda redakcji "Filmu" dla najlepszego filmu offowego w roku 2002) i Nagrodę Główną w Konkursie Kina Niezależnego na XXVII FPFF Gdynia 2002. Bilety na pokaz inaugurujący „KinOffalę” w Elblągu kosztują 8,50 zł.
L
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ... a moim zdaniem KinOffala, DKF i wszystkie tego typu przedsięwzięcia w Elblągu to ekstra sprawa. Oby więcej, oby częściej.
  • Zgadzam się z Bekonem.To jest to, czeka trzeba!Potrzeba na gwałt!Ukłony dla opiekuna DKF-czyli kinOFFali - czystego źródła Światowidu!
Reklama