UWAGA!

Klasycznie u Sewruka

 
Elbląg, Klasycznie u Sewruka
fot. nadesłana

Kto ma ochotę na teatralną klasykę w doskonałym wydaniu, niech koniecznie zobaczy "Skąpca" w Teatrze Sewruka. Jest to jedna z najbardziej znanych i grywanych komedii Moliera. Początki sztuki jednakże nie były łatwe.

Pierwsze wystawienie miało miejsce w 1668 roku, a w tytułową rolę Harpagona wcielił się sam autor – Molier. Co ciekawe, "Skąpiec" nie był od razu doceniony przez publiczność, sztukę wystawiono zaledwie siedem razy. Dopiero po pewnym czasie weszła ona do stałego repertuaru Comédie-Française, francuskiego teatru narodowego. Od tego czasu zyskała uznanie w kręgach literackich, została przetłumaczona na setki języków i nie schodzi z afiszy teatrów na całym świecie.
       Tytułowy skąpiec Harpagon, ma obsesję na punkcie pieniędzy. Pochłonięty myślami o swoim majątku nie liczy się z nikim i z niczym. Obsesja posiadania dóbr materialnych zastępuje mu wartości, których najbardziej brakuje. Odsuwając się od najbliższych, bezwzględny dla swoich dłużników Skąpiec, w końcu przeżyje katharsis. Jak zmieni się jego postrzeganie świata, który wcześniej przysłonięty był wizją pieniędzy?
       W tytułowej roli zobaczymy Krzysztofa Bartoszewicza. Zapraszamy do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu 9 lutego (sobota) na godz. 18.
      
Dorota Sianożęcka, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama