UWAGA!

Kolej na kino

2012-08-29
Aktualizowany 2012-09-07 15:41
Elbląg, Kolej na kino

Na dworcu w Tolkmicku będzie kino. Wprawdzie tylko przez jeden wieczór (sobota, 8 września), ale i tak zapowiada się niepowtarzalny seans. O co chodzi? O Kolej na kino.

Wyobraźcie sobie stary dworzec kolejowy. Do tego dobry film z repertuaru klasyki kinowej. Całość okraszona muzyką na żywo. A wszystko pod gołym niebem w ciepły, wrześniowy wieczór. To właśnie Kolej na kino.
      
       Kolej na kino to nowa propozycja kina „Światowid”. W ramach projektu na trasie kolei nadzalewowej organizowane będą niezwykłe seanse filmowe. Pierwszą miejscowością-gospodarzem jest Tolkmicko. To tutaj, na opuszczonym dworcu, zaprezentowany zostanie film „Generał”. Filmowi będzie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka.
      
       Generał to wspaniała historia o odwadze i miłości. Johnnie Gray miłością czystą i bezgraniczną kocha swoją narzeczoną Annabelle i swoją…pracę. Jest maszynistą lokomotywy zwanej „Generałem”. Trwa wojna secesyjna i Johnny chce walczyć po stronie Konfederatów. Armia potrzebuje go jednak bardziej jako maszynisty, niż jako żołnierza. Tymczasem Annabelle nie wierzy nawet w to, że chciał się zaciągnąć. Nie chce z nim rozmawiać, dopóki nie będzie nosił munduru. Kiedy wrogowie porywają Generała, Johnny rzuca się w pościg. Musi udowodnić, że męstwem można wykazać się nie tylko na froncie. Wszak w pociągu znajduje się Annabelle…
      
       Pomysł Kolei na kino spodobał się branży turystycznej. - Przejażdżki koleją nadzalewową są ciekawym dopełnieniem rejsu Kanałem Elbląskim. Są one tylko sezonową atrakcją turystyczną, ale uważam, że doskonale nadają się do podziwiania malowniczych okolic Elbląga - ocenia Stanisława Fiutowska, dyrektor Hotelu Elbląg i dodaje. - Bardzo dobrze, że samorządy postanowiły dodać mieszkańcom i turystom nowy sposób na dotarcie na plaże w Kadynach.
       Kolej na kino to doskonała okazja na połączenie walorów przyrodniczych naszych okolic z ich potencjałem turystycznym oraz z kulturą.
      
       Zdjęcia z nowej perspektywy
       Seans filmowy będzie fotografowany z góry. Zdjęcia wykona bezzałogowy statek latający GEOKOPTER. Zdjęcia będzie można obejrzeć na łamach patronatów medialnych imprezy oraz na Facebooku.
      
       GEOKOPTER to zdalnie sterowany kwadrokopter, który pozwala na robienie zdjęć panoramicznych, efektownych ujęć „z lotu ptaka”, wideofilmowanie i transmisje „na żywo”. To idealne uzupełnienie tradycyjnej fotografii, które pokaże wydarzenie z nowej, mało dostępnej dotychczas perspektywy.
      
       Więcej informacji na www.kino.swiatowid.elblag.pl lub pod numerem telefonu (55) 611 20 56. Zapraszamy również na stronę wydarzenia na Facebooku.
      
       Termin: 8 września, godz. 20
       Miejsce: Dworzec w Tolkmicku
       Organizator: Kino Światowid
       Wstęp: bezpłatny
      
       Sponsorzy: Geokopter, Hotel Elbląg, Hotel SPA Srebrny Dzwon w Kadynach.
      
       Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa Portel.pl, Dziennik Elbląski, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eswiatowid.pl, Zalew.com.pl oraz Telewizja Elbląska.

      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama