UWAGA!

Lekcja na Ekranie

Elbląg, Kadr z filmu „Noc w muzeum”.
Kadr z filmu „Noc w muzeum”.

We wtorek 8 kwietnia Multikino zaprasza uczniów szkół podstawowych na specjalne pokazy w ramach Akademii Filmowej - projektu edukacyjnego, który ma na celu wzbudzenie zainteresowania sztuką filmową. Dla młodszych widzów przygotowano film „Auta”, a dla tych nieco starszych „Noc w muzeum”.

Auta
     Zygzak McQueen jest młodym i ambitnym samochodem wyścigowym marzącym o olśniewających sukcesach i przygotowującym się do startu w wielkim wyścigu o Mistrzostwo Złotego Tłoka w Kalifornii. Zamiast na trasę wyścigu, trafia do pustynnego miasteczka Chłodnica Górska przy autostradzie 66 i szybko poznaje jego ekscentrycznych mieszkańców. Są wśród nich Sally - Porsche 2002, Wójt Hudson - stary samochód o tajemniczej przeszłości oraz Złomek, zardzewiała ciężarówka holownicza. W grupie nowych przyjaciół McQueen przekonuje się, że są w życiu ważniejsze rzeczy niż dążenie do sukcesu za wszelką cenę oraz zdobywanie kolejnych pucharów.
     Reżyseria John Lasseter, scenariusz: Dan Fogelman, John Lasseter, Jorgen Klubien, Philip Loren, Kiel Murray, Joe Ranft. Głos w polskiej wersji językowej: Piotr Adamczyk, Daniel Olbrychski, Dorota Segda, Witold Pyrkosz, Jerzy Kryszak, Stanisława Celińska, Artur Barciś, Krzysztof Kowalewski. USA 2006.
     
     Noc w muzeum
     Larry Daley, pechowy marzyciel, którego niestworzone idee nigdy nie zaprocentowały, na gwałt potrzebuje pracy. Larry zawsze wierzył, że jest stworzony do rzeczy wielkich. Ale nie zdawał sobie sprawy, przed jak wielkim wyzwaniem stanie, kiedy zrezygnowany przyjmie tak mało ambitną funkcję, jak posada ochroniarza w Muzeum Historii Naturalnej. Już pierwszej nocy pracy, z ogromną latarką i wyświechtanym podręcznikiem w rękach, zostaje sam w cichym, przepastnym muzeum. A może tylko wydaje mu się, że jest sam?
     Reżyseria Shawn Levy, scenariusz: Ben Garant, Daniel Goldin, Joshua Goldin, Thomas Lennon, Jason Venokur, Ross Venokur. Obsada: Ben Stiller, Carla Gugino, Dick Dyke, Mickey Rooney. USA 2006.
     Seanse rozpoczną się o godz. 9 i 10.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama