UWAGA!

"Masz talent" w Światowidzie

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Historia Paula Pottsa, nieśmiałego sprzedawcy telefonów komórkowych za dnia i śpiewaka operowego w nocy, który wygrywa brytyjską wersję programu "Mam talent". Film „Masz talent” w Kinie Światowid od najbliższego piątku, 28 lutego.

David Frankel, reżyser filmu "Diabeł ubiera się u Prady", opowiada tym razem nadzwyczajną, inspirującą, a przede wszystkim autentyczną historię w filmie "Masz talent!".
       Czerwiec 2007 roku. W Wielkiej Brytanii trwa emisja pierwszego odcinka nowego reality show "Britain's Got Talent". Pewien skromny mężczyzna śpiewa słynną arię "Nessun Dorma" Giacomo Pucciniego. To piękne, wzruszające wykonanie zmienia całe jego życie... Trójka jurorów, Simon Cowell, Amanda Holden i Piers Morgan, z niedowierzaniem przysłuchuje się jego śpiewowi, a dwutysięczna widownia w Wales Millenium Centre w Cardiff eksploduje owacjami na stojąco. Paul Potts zostaje szybko dostrzeżony także poza granicami Zjednoczonego Królestwa. Nagranie z jego niesamowitym występem zachwyca miliony internautów na całym świecie. Jak heroicznego wysiłku musiał dokonać sprzedawca telefonów Paul Potts, by znaleźć się w tym miejscu?
       Nagranie z przesłuchania do programu obejrzało ponad 25 milionów internautów, a był to dopiero początek długiego pasma sukcesów. Potts zdobył pierwsze miejsce list przebojów w 13 krajach i sprzedał ponad 3,5 miliona egzemplarzy debiutanckiej płyty.
      
       Opowiadając historię Pottsa, Frankell oskarża telewizyjny system ufundowany na powierzchownych ocenach i stereotypach. Nawiązując do słynnego reality show, pokazuje, jak łatwo i bezpodstawnie formułujemy opinie o innych ludziach, ulegając – tak jak filmowe szwarccharaktery – stadnym instynktom. I choć brytyjscy twórcy dalecy są od moralizatorskich tonów, "Masz talent!" okazuje się przede wszystkim bajką o tolerancji i zachętą do tego, by nie oceniać książek wyłącznie po okładce.  Bartosz Staszczyszyn, Filmweb
      
       Film „Masz talent” w kinie „Światowid” od 28 lutego do 6 marca. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
       Reżyseria: David Frankel
       Scenariusz: Justin Zackham
       Gatunek: biograficzny, komedia, muzyczny
       Produkcja: USA, Wielka Brytania
       Czas trwania: 1 godz. 43 min.
       Opis: dystrybutor filmu
      
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)