UWAGA!

Młode polskie kino na Elbląskich Replikach

 Młode polskie kino na Elbląskich Replikach

Małe stłuczki, Obietnica, Hardkor disco, Jeziorak i Miasto 44 to tytuły, które już od 15 września będzie można oglądać w Kinie Światowid podczas Elbląskich Replik 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni.- Młode polskie kino to temat przewodni Elbląskich Replik – mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid. – Miłośnicy polskiego kina będą mogli zobaczyć filmy młodych, ale już docenianych polskich twórców filmowych.

Elbląskie Repliki rozpoczną się w poniedziałek 15 września filmem „Małe stłuczki”, który opowiada o dwóch przyjaciółkach zarabiających na życie likwidacją mieszkań po zmarłych niedawno osobach. Część sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Kiedy spotykają Piotra, który pracuje w fabryce pudełek, rozpoczyna się między nimi dziwna gra.
       Małe stłuczki to film o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy z różnych powodów nie lubią wyznaczonych szlaków. Chcą szczęścia na własnych, a nie podyktowanych przez innych warunkach. Fabularny debiut Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba to niekonwencjonalna historia miłosna o tym, jak zaskakująca bywa codzienność i jak ekscentryczne mogą być sprawy najprostsze.
       W repertuarze Elbląskich Replik znalazły się także: Obietnica, Hardkor disco, Jeziorak i Miasto 44. Wszystkie pokazy o godz. 19.
       Ceny biletów na „Miasto 44”: 14 i 12 złotych (ulgowy). Na pozostałe filmy bilet kosztuje 10 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)