UWAGA!

Morderstwo na święto

Elbląg, A może to Tonio jest mordercą? (w tej roli Marcin Tomasik,
A może to Tonio jest mordercą? (w tej roli Marcin Tomasik, fot. arch. teatru)

Dasz się wciągnąć w kryminalną aferę? Chcesz wytypować mordercę? Wybierz się do teatru, tam wszystko jest możliwe. Farsa "Szalone nożyczki" Paula Portnera to propozycja Sewruka na Międzynarodowy Dzień Teatru. Nie jest to premiera, ale spektakl z tradycją... bawienia do łez. A to nie jedyna atrakcja zaplanowana dla widzów, by zachęcić ich do wspólnego świętowania.

27 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. W Elblągu tegoroczne świętowanie będzie przebiegało jednak nieco inaczej. Nie będzie premierowego spektaklu, bo nowa produkcja, czyli "Skąpiec" Moliera w reżyserii Konrada Szachnowskiego, zainauguruje 13. Elbląską Wiosnę Teatralną 4 kwietnia. Ale...
       - W ramach ogólnopolskiej akcji społecznej "Dotknij Teatru" koordynowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie od 27 marca do 6 kwietnia trwać będą przeróżne zdarzenia upowszechniające i propagujące szeroko rozumianą kulturę teatralną – zapowiada Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiej sceny. - O samej akcji wkrótce powiemy więcej, dziś możemy potwierdzić, że w naszym regionie, poza Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu (koordynator regionalny) udział weźmie także Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ponadto przyłączyły się do działań środowiska z miejscowości Gronowo Górne, Nowy Staw, Iława i Dzierzgoń - dodaje.
       Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Teatr im. Aleksandra Sewruka zaprasza również na wyjątkowy weekend z „Szalonymi nożyczkami”. Podczas uroczystości zostanie odczytane orędzie oraz listy gratulacyjne skierowane do teatru. Aby wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu w promocyjnej cenie, należy kupić bilety 8, 15 lub 22 marca. Szalone nożyczki tną ceny do 10 zł. Jak zdradza Tomasz Walczak, dodatkową atrakcją będzie również konkurs na elegancką kreację wieczoru. Dla najbardziej pomysłowych par przygotowano nagrodę – zaproszenie do restauracji oraz podwójne zaproszenie na spektakl repertuarowy naszego teatru.
       A teraz o samych „Szalonych nożyczkach”. To zwariowana komedia z wątkiem kryminalnym w tle wyreżyserowana przez Macieja Korwina (premiera w 2007 r.). „Szalone nożycz­ki" to także nazwa wyjątkowego salonu fryzjer­skiego, umiejscowionego w elbląskich realiach. Na sce­nie oglądamy codzienne życie salonu. Nagle okazuje się, że ktoś zabił mieszkającą piętro wyżej pianistkę. Rozpoczyna się prowadzone przez poli­cjantów śledztwo. Czterech podejrzanych, narzędzie zbrodni i cała widownia świadków. Spektakularne śledztwo prowadzone w salonie fryzjerskim z całą gamą barwnych postaci i komicznych sytuacji, bawi do łez. Dołącz więc do zabawy, daj się wciągnąć w kryminalną aferę i miej realny wpływ na przebieg wydarzeń.
       W spektaklu występują: Natalia Jakubowska, Beata Przewłocka, Marcin Tomasik, Tomasz Czajka, Piotr Boratyński oraz Krzysztof Bartoszewicz.
       Szalone nożyczki: 29 marca godz. 18, 30 marca godz. 17.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama