UWAGA!

Na dużym ekranie: 20 lat Telewizji Elbląskiej

Na dużym ekranie: 20 lat Telewizji Elbląskiej

13 marca 1994 r. na ekranach telewizorów abonentów sieci kablowej pojawiła pierwsza audycja informacyjna lokalnej telewizji w Elblągu. Minęło 20 lat i dziś Telewizja Elbląska jest najdłużej działającą redakcją w naszym mieście. To właśnie jubileusz powstania Telewizji Elbląskiej będziemy obchodzić podczas najbliższego spotkania w ramach Elbląga na dużym ekranie w Kinie Światowid, w poniedziałek 3 marca.

W ciągu 20 lat powstało blisko 5 tys. wydań Wiadomości Elbląskich, setki filmów dokumentalnych, reportaży i wywiadów, dziesiątki magazynów telewizyjnych z kraju i zagranicy. Telewizja Elbląska nie tylko przekazywała relacje z wydarzeń, ale wielokrotnie była ich inicjatorem i organizatorem. Tak było z organizacją nocy sylwestrowych i akcji zbiórek butelek po szampanie, prowadzeniem i transmisją Koncertów Noworocznych, Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizacją Dnia bez samochodu, prowadzeniem transmisji telewizyjnych z ważnych wydarzeń społecznych, sportowych i kulturalnych. Dziś Telewizja Elbląska dysponuje nowoczesnym sprzętem cyfrowym z wirtualnym studiem i wozem transmisyjnym. Codziennie przekazuje informacje i publicystykę dla mieszkańców Elbląga i Braniewa.
      
       - Jesteśmy małą, rodzinną firmą, która swoją działalność finansuje z reklam, ogłoszeń, produkcji telewizyjnej i usług medialnych. W Elblągu stworzyliśmy centralny ośrodek koordynujący pracę telewizji lokalnych w całej Polsce, tu znajduje się też biuro Stowarzyszenia skupiającego nadawców lokalnych – opowiada Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej. - Pozyskujemy środki na produkcję audycji z Parlamentu Europejskiego, ministerstw, Narodowego Banku Polskiego, samorządów i biznesu. W swoich archiwach mamy tysiące godzin materiałów filmowych i audycji, obrazujących przemiany, jakie nastąpiły w naszym regionie w ciągu ostatnich 20 lat.
      
       W poniedziałek w Kinie Światowid wyświetlone zostaną stare kroniki filmowe z lat 60. oraz filmy dokumentalne i reportaże Telewizji Elbląskiej sprzed 10 i 20 lat.
      
       Seans „Sami o sobie - 20 lat Telewizji w Elbląskiej” rozpocznie się w poniedziałek, 3 marca o godz. 18 w Kinie Światowid. Wstęp wolny.
       Przypominamy stałym bywalcom o zabraniu ze sobą indeksów.
      
       Organizatorami seansów są Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Telewizja Elbląska.
       Patronat Honorowy nad cyklem objął Prezydent Elbląga i Rada Miasta Elbląga.
      
Patronat medialny sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.

      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Elblaskie radio El też by miało już ponad 20 lat, ale niedoczekało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  słuchaczfan(2014-02-25)
 • 20 lat istnieje, ale mało ciekawa ramówka chociaż czasami coś ciekawego puszczą. Nawet nigdy nie ciągnęło mnie do założenia tej stacji bo ramówka w 90 i 2000 była mało ciekawa. Wiadomości? Szkoda czasu na elbląskie historie :) TV elbląska mogłaby być lepsza ale brak jej weny twórczej czytaj, kasy, zresztą jak każdemu
 • a ja. .. .GRATULUJĘ. .bo w środowisku na ogół mało sprzyjającym, gdzie więcej jest krytykantów niż kibiców. .. wytrwać 20lat to sukces !!!
 • krytyka uzasadniona, bo tv elblaska ma sredni poziom czysto lokalny, a gnuśnieć 20 lat to nie sukces to wegetacja wiec z czym do ludzi?
 • Prowadzący to amatorzy a i kamerzyści o boże! widać to tv co i jak filmują :)