UWAGA!

"Nasze tutaj" – historie z rodzinnych albumów w kinie Światowid

 Elbląg, Pracownicy zakładu mechanicznego z Wyspy Spichrzów,
Pracownicy zakładu mechanicznego z Wyspy Spichrzów, fot. nadesłana

W środę w Kinie Światowid odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Tym razem bohaterami seansu będą elblążanie i ich losy we wczesnych latach powojennych. Wyświetlony zostanie film pt. „Przychodźcy”, którego premiera odbyła się 13 listopada ubiegłego roku w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Autorami filmu są elblążanie - Aleksandra Bielska i Jakub Strumiński. Wstęp wolny.

Film składa się z kilkunastu opowieści elbląskich Pionierów o Elblągu lat 40-tych i 50-tych, przesiedleniach, poszukiwaniu nowego miejsca do życia, oswajaniu obcego miasta.

Widzowie otrzymają też przewodnik pt. „Elbląg oswojony”. Jest to pięć osobistych i niezwykłych spacerów po Elblągu, po miejscach i zaułkach niekoniecznie reprezentacyjnych, ale na pewno z „duszą” i historią. Na każdy zaproponowany spacer składa się mapa, osobiste, niezwykłe z dzisiejszej perspektywy relacje pionierów lub ich potomków oraz archiwalne i współczesne zdjęcia Elbląga. Przewodnik zrealizowano w ramach projektu „Nasze tutaj”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Spotkanie w kinie poprowadzi Juliusz Marek, który zaprezentuje również inny film – kronikę z ostatnich lat naszego miasta.

Na seans „Nasze tutaj” – historie z rodzinnych albumów w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie” zapraszamy w środę, 4 marca o godz. 18 do Kina Światowid.

Organizatorami są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i telewizja Truso.tv, partnerami - Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Polskie Towarzystwo Historyczne o. w Elblągu i stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

CSE Światowid

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama