UWAGA!

Noc z polskim horrorem

Elbląg, Kadr z filmu „Pora mroku”.
Kadr z filmu „Pora mroku”.

Multikino zaprasza na siejący postrach Nocny Maraton Filmowy, w programie którego znalazły się horrory: „Silent Hill”, „Sadysta” oraz polska premiera „Pora mroku”. Maraton rozpocznie się w piątek 18 kwietnia o godz. 22.

Silent Hill
     Rose rozpaczliwie poszukuje sposobu na wyleczenie swojej córki Sharon z dziwnej choroby, która skazuje dziewczynkę na pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Postanawia zabrać córkę w podróż do Silent Hill - miasteczka, którego nazwę dziewczynka bezustannie przywołuje w snach. Chociaż mąż Christopher jest temu zdecydowanie przeciwny, Rose jest przekonana, że tylko wybierając się do tajemniczego miasteczka, znajdzie rozwiązanie problemu. Kiedy zbliżają się do miasteczka, na drodze pojawia się zagadkowa postać, doprowadzając do wypadku. Po odzyskaniu przytomności Rose stwierdza, że córka znikła. Z pomocą nieustraszonej policjantki Rose rozpoczyna poszukiwania córki w Silent Hill.
     Reżyseria Christophe Gans, scenariusz Roger Avary. Obsada: Radha Mitchell, Laurie Holden, Sean Bean, Deborah Kara Unger. Francja, Japonia, USA 2006.
     
     Sadysta
     Sławna modelka Jennifer Tree leży na żelaznym łóżku, w zimnym pokoju bez okien. Po chwili budzi się zdezorientowana. Ostatnie, co pamięta, to przyjęcie, w trakcie którego musiała stracić przytomność. Ekran telewizora wyświetla sceny z jej życia. Dziewczyna widzi siebie na zdjęciach z pokazów mody. W tym czasie dwaj detektywi Bettiger i DiSantos badają sprawę jej zniknięcia. Jennifer z trudem opanowuje klaustrofobię. Niewidoczny prześladowca dręczy ją fizycznie i psychicznie. Wkrótce Jennifer odkrywa za szklaną ścianą pomieszczenie, a w nim Gary’ego, który też został uwięziony wbrew swojej woli. Razem planują ucieczkę. Tajemniczy porywacz zastawia jednak na nich pułapki i za każdym razem zmusza do powrotu. Wspólna walka o przetrwanie zbliża ich do siebie.
     Reżyseria Roland Joffe, scenariusz Larry Cohen. Obsada: Elisha Cuthbert, Daniel Gillies, Pruitt Taylor Vince, Laz Alonso. USA, Rosja 2007.
     
     Pora mroku
     Czwórka przyjaciół: dwie dziewczyny i dwóch chłopaków, ruszają do opuszczonej fabryki na Dolnym Śląsku, gdzie rok wcześniej zaginął brat jednej z uczestniczek wyprawy. Jednocześnie do pobliskiego szpitala psychiatrycznego w charakterze asystentów trafia „trudna młodzież” z poprawczaka. Wśród skierowanych znajduje się Karolina. Dziewczyna dość szybko zaprzyjaźnia się z Zolo, młodym hakerem i jednym z pacjentów zakładu. Wkrótce wszyscy oni staną się świadkami - a może nawet więcej - przerażających eksperymentów przeprowadzanych na terenie fabryki.
     Reżyseria Grzegorz Kuczeriszka, scenariusz Dominik W. Rettinger. Obsada: Natalia Rybicka, Paweł Tomaszewski, Karolina Gorczyca, Jakub Wesołowski, Jan Wieczorkowski. Polska 2008.
     Ceny biletów na maraton: 17 zł i 14 zł (z Kartą Multikinomaniaka).
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama