UWAGA!

Nowe twarze w teatrze

 Elbląg, Nowe twarze w teatrze
fot. nadesłane

Nowy sezon artystyczny i zmiany kadrowe. Do zespołu Teatru im. Aleksandra Sewruka dołączyła dwójka młodych aktorów: Natalia Jakubowska oraz Piotr Boratyński.

Natalia Jakubowska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Aktorski - 2010. Ważniejsze role na koncie młodej aktorki: Babcia Julia w „Sonacie belzebuba" Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Andrzeja Dziuka oraz Olga w „Próbach" wg Maksyma Gorkiego, Andrieja Tarkowskiego w reż. Pawła Miśkiewicza. Ten spektakl został nagrodzony podczas XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2010 r.).
       Piotr Boratyński jest absolwentem Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Zagrał Cyryla Dudakowa w „Letnikach” Maksyma Gorkiego w reż. Michała Kotańskiego, Ojca/Kapitana w „Udając ofiarę” Olega Presniakowa, Władimira Presniakowa w reż. Bartosza Zaczykiewicza, Gonzago w „Burzy” Williama Szekspira w reż. Piotra Jędrzejasa oraz Jurora B w „B-Idol” Doroty Czupkiewicz-Kassjanowicz w reż. Jerzego Satanowskiego.
       Został uznany za Talent Roku w kategorii Melpomene (2011 r.).
       Młodzi aktorzy rozpoczęli właśnie próby do „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w reż. Mirosława Siedlera. Premiera w październiku.
       Z elbląskim teatrem pożegnał się natomiast Krzysztof Grabowski, aktor znany widzom m.in. z takich spektakli jak: „Testosteron” , „O co biega?” czy „Letnicy”. Dla najmłodszych wyreżyserował „Gang słowika”. Jest też uznanym monodramistą. Jego „Miłkę” czy „Patryka K.” mieli okazję obejrzeć także widzowie w Elblągu.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama