UWAGA!

Piątkowy wieczór z Grechutą

Elbląg, scena ze spektaklu
scena ze spektaklu (fot. arch. teatru)

„A-na-wa-s spłyną obłoki" to propozycja elbląskiego teatru, która jest hołdem złożonym Markowi Grechucie. Na spektakl składają się piosenki zmarłego artysty zaprezentowane w intrygujący sposób. Warto przyjść do teatru, by obejrzeć i posłuchać opowieści o życiu, miłości, przyjaźni, a nawet o obłędzie. Najbliższy spektakl odbędzie się już jutro (15 maja) o godz. 19.

Jak wyjaśnia reżyser spektaklu Andrzej Ozga, „A-na-wa-s spłynął obłoki" to nie historia życia artysty. Na scenie nie zobaczymy Grechuty.
     - Nasz spektakl to raczej zbiór najznakomitszych jego piosenek pochodzących z różnych okresów życia, przeplatanych fragmentami wypowiedzi o nim - mówi Andrzej Ozga. - Wybrałem wypowiedzi internautów w różnym wieku, którym bliska jest twórczość Marka Grechuty. Okazało się, że to artysta ponadczasowy, który oczarowuje kolejne pokolenia.
     Aktorzy (Marta Masłowska, Beata Przewłocka, Leszek Czerwiński, Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik) wykonują piosenki Grechuty w intrygującej scenografii autorstwa Tatiany Kwiatkowskiej, wśród ciekawych rozwiązań choreograficznych (ręka Tomasza Tworkowskiego) przy akompaniamencie zespołu grającego „na żywo": Leszek Ligęza/Przemysław Dybek - perkusja
     Piotr Lewańczyk - kontrabas, Dariusz Łapkowski - pianino, Dorota Sulich -skrzypce.
     Na pewno ten spektakl i te piosenki, są dla wszystkich tych, których czasami boli serce, ale także dla tych, którzy chcą odpocząć od pośpiechu dnia codziennego, chcą zasłuchać się po prostu w siebie.
     Cena biletu: 25 zł (ulgowy), 30 zł (normalny).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama