UWAGA!

Repliki: Lęk wysokości

Elbląg, Repliki: Lęk wysokości

Film Bartosza Konopki, nominowanego do Oscara za „Królika po berlińsku" - dziś (środa, 8 czerwca) w ramach Replik 36.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych kino Światowid pokaże „Lęk wysokości". Cena biletu: 10 zł.

„Lęk wysokości" jest opowieścią o młodym reporterze telewizyjnym, Tomku, który prowadzi bardzo poukładane życie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego, a on jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Tomek wykorzystuje to jako okazję do sprzedania mieszkania ojca bez jego wiedzy. Wraz z kolejnymi wizytami u ojca, pogrąża się w świat szaleństwa i dowiaduje się prawdy o sobie.
       - Film podejmuje temat choroby psychicznej nie w formie stereotypów, które pojawiają się przeważnie w kinie, poprzez postacie psychopatów albo genialnych wariatów. Nam zależy na pokazaniu czym tak naprawdę jest opieka nad chorą osoba, jak dziwne stają się powiązania między chorym i opiekunem - na stronie filmu napisali Piotr Borkowski i Bartek Konopka.
       Główne role w filmie zagrali Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński i Magdalena Popławska.
       Film powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka pod opieką artystyczną Agnieszki Holland. Szefem artystycznym Studia, które w 2008 roku zostało powołane przez SFP, PISF, TVP SA, jest reżyser Dariusz Gajewski, laureat Złotych Lwów za film "Warszawa". Zdjęcia do niego realizowane były od 19 listopada 2009 roku do wiosny 2010 roku w Warszawie, na Śląsku oraz w Tatrach. Scenariusz filmu, autorstwa Piotra Borkowskiego i Bartka Konopki, został nagrodzony w zeszłorocznej edycji konkursu Hartley-Merrill.
       Więcej o filmie na stronie: www.studiomunka.pl/pl/filmy/fabularne/lek-wysokosci
      
       Film „Lęk wysokości" w kinie Światowid w ramach Replik 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, tylko w środę, 8 czerwca o godz. 18, w dużej sali kina Światowid.
       Cena biletu: 10 zł. Rezerwacja: 55 611 20 68, 76 i na http://kino.swiatowid.elblag.pl/
      
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama