UWAGA!

Spotkanie z teatrem

22 czerwca, w ramach cyklu Teatr Dobrego Spotkania, odbędą się pokazy dwóch spektakli offowych: "Każdy z nas ma prawo do marzeń" oraz "Hera - moje życie".

Spektakl "Każdy z nas ma prawo do marzeń" przygotował elbląski teatr integracyjny "Dwie Twarze" pracujący na co dzień w Teatrze Dramatycznym, Młodzieżowym Domu Kultury oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2. Prowadzi go troje instruktorów: Grażyna Kacprzak, Tomasz Walczak i Jacek Pipczyński. Spektakl opowiada o marzeniach - bez względu na kolor skóry, wyznanie czy stopień niepełnosprawności. Otrzymał już jedną z pierwszych nagród na III Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie.
     Natomiast "Hera - moje życie" to nowy spektakl młodzieżowej grupy offowej, która pracuje pod okiem Tomasza Walczaka w elbląskim Teatrze Dramatycznym.
     - "Hera - moje życie" to wizja młodych aktorów dotycząca najwyższego stopnia uzależnienia - mówi Tomasz Walczak. - To opowieść budowana na emocjach, uczuciach i obrazach. Nie ma w tym konkretnej historii, nie ma nachalnego dydaktyzmu. Spektakl porusza i pokazuje człowieka uzależnionego, to co się dzieje z nim i w nim.
     Spektakl zdobył już Grand Prix V Przeglądu Teatrów Amatorskich pn. Grudziądzka Kieszeń Sceniczna oraz wyróżnienie na XXIV Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Bakcyl" w Bartoszycach.
     Oba spektakle będzie można zobaczyć 22 czerwca (środa) o godz. 17.00 na dużej scenie elbląskiego teatru. Wstęp wolny. Wejściówki można odbierać u Tomasza Walczaka w Teatrze Dramatycznym, tel. 641-97-00 w. 284.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama