UWAGA!

Szekspir na scenie

Elbląg, Szekspir na scenie

W niedzielę na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego można zobaczyć klasyczne dzieło światowej dramaturgii – „Sen nocy letniej” Williama Szekspira. Początek przedstawienia o godz. 19.

„Sen nocy letniej” jest jedną z najchętniej i najczęściej wystawianych sztuk Szekspira. Jak wiele było inscenizacji tej komedii, tak na różny sposób odczytywano dzieło Szekspira. Dla niektórych tekst był tylko tłem służącym do zilustrowania własnych interpretacji, dla innych sztywną i nienaruszalną ramą. „Sen nocy letniej” inscenizowany był jako pogodna pieśń o miłości i młodości, ale też przedstawiał dzieje ludzkich uczuć, snuł opowieść o inicjacji i dojrzewaniu. W tej sztuce odnajdywano także ciemną stronę ludzkiego ducha, zwierzęcy erotyzm, grę tego, co świadome, z podświadomym.
     „Sen nocy letniej” przeniesie nas do świata, w którym pod osłoną nocy błądzą zakochani przeżywający miłosne perypetie. Zaprowadzi do miejsca dziwów i magii, gdzie rzeczywistość miesza się z ułudą. Fantazja, sen i jawa, humor i poezja, wzniosłość i śmieszność łączą się tutaj i przenikają, tworząc zadziwiającą komedię omyłek.
     Reżyseria i opracowanie muzyczne Mirosław Siedler. Scenografia Zygmunt Prończyk według projektu Andrzeja Markowicza. Choreografia Wojciech Misiuro. Muzyka Apocalyptica i Felix Mendelssohn-Bartholdy. Obsada: Marek Chronowski, Jerzy Przewłocki, Tomasz Czajka, Marcin Tomasik, Juliusz Bartosik (gościnnie), Maria Makowska–Franceson, Marta Masłowska, Monika Andrzejewska, Mirosław Siedler, Teresa Suchodolska–Wojciechowska, Tomasz Muszyński, Mariusz Michalski, Lesław Ostaszkiewicz, Jacek Wojciechowski, Beata Przewłocka, Jolanta Tadla, Krzysztof Bartoszewicz (gościnnie), Witold Burakowski (gościnnie), Tomasz Walczak (gościnnie), Wioletta Adamska (gościnnie).
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama