UWAGA!

Szekspir w Galerii EL

Elbląg, W sobotę i w niedzielę sztuka W. Szekspira zostanie zaprezentowana w dawnym kościele pw. Najświętszej Marii Panny
W sobotę i w niedzielę sztuka W. Szekspira zostanie zaprezentowana w dawnym kościele pw. Najświętszej Marii Panny (fot. Wiesław Czerniawski)

W sobotę i w niedzielę w Galerii EL aktorzy elbląskiego Teatru Dramatycznego zaprezentują „Sen nocy letniej” Williama Szekspira.

W ten weekend aktorzy elbląskiego Dramatycznego wystąpią w gościnnych murach Galerii EL. W sobotę i w niedzielę o godz. 20.00 w murach podominikańskiego kościoła zaprezentują „Sen nocy letniej” Williama Szekspira w reżyserii Mirosława Siedlera.
     Ostatnia premiera elbląskiego teatru była już wystawiana w plenerze - na dziedzińcu katedry we Fromborku. Na początku sierpnia sztuka uświetniła uroczyste obchody swięta tego nadzalewowego miasteczka. Tym razem na przestrzeń sceniczną zaadaptowane zostały mury średniowiecznego kościoła.
     "Sen nocy letniej" należy do kanonu klasyki światowej literatury i dramaturgii. Jest to jedna z najchętniej i najczęściej wystawianych sztuk Szekspira. W spektaklu występuje niemal cały elbląski zespół aktorski oraz zaproszeni do współpracy goście, m.in. młodzież z teatralnego studia "Alter Ego".
     Bilety na prezentacje „Snu nocy letniej” w cenie 10 zł są do nabycia w kasie Teatru Dramatycznego i w Galerii EL.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Obejrzłam ten spektakl we Fromborku - jestem pod ogromnym wrażeniem. Swietna choreografia, aranżaca, gra aktorów. bardzo polecam. Zadko mozna obejrzeć świetną sztukę teatralną - a tutaj aktorzy potrafili stworzyc dzieło an miarę Warszawy. W murach galerii może być jeszcze ciekawiej niż na dziedzińcu kateralnym we Fromborku. szkoda że tak mało reklamy w nasyzm mieście jest o wszelkich występach kulturalnych. Szkoda.
 • KOŚCIÓŁ powinien być kościołem. sztuka teatralna powinna odbywać się w TEATRZE - durniu !
 • przepraszam pani Olu. zdenerwowałem się.
 • przedstawienia znakomite widziałem wczoraj w galerii El, polecam
 • Sztuka naprawdę super. Aktor grający Tezeusza niestety beznadziejny, często się mylił. Cała reszta to pełen podziwu profesjonalizm.
 • a w/g mnie bylo beznadziejne by nie rzec do dupy. w sumie bylo do dupy, szczegolnie piosenka...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  patent(2005-09-18)
Reklama