UWAGA!

----

Trzy dni z mitami

 Elbląg, scena ze spektaklu
scena ze spektaklu (fot. arch. portEl)

Na pierwsze dni marca Teatr im. Aleksandra Sewruka przygotował propozycję dla młodych widzów. To „wariacja na temat” mitów greckich.

„Hermes przeszedł czyli mity greckie" to – jak podkreślał reżyser Artur Hofman - nie grzeczne, szkolne przedstawienie, a raczej „wariacja na temat”.
       To opowieści, w których występują bogowie, półbogowie, demony, legendarni herosi, nimfy i potwory. Nadnaturalne wydarzenia związane z ich życiem opisane w mitologii greckiej to materiał na spektakl edukacyjno - rozrywkowy z pogranicza przygody i fantastyki. Autor, czyli Maciej Wojtyszko, przedstawił znane powszechnie sceny z życia Zeusa, Hermesa, Afrodyty, Ateny i innych mitologicznych bohaterów w konwencji zabawnego przejścia między mitologiczną fikcją a współczesną rzeczywistością sceniczną. Jest tu bowiem zabawa w teatr w teatrze, przypominająca „Boga” Woody’ego Allena.
      
       Spektakl zostanie zaprezentowany 2, 3 i 4 marca o godz. 9 i 11.30.
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ja bym chciał się zapytać dlaczego spektakle sa znowu przed południem. TO JEST BRAK SZACUNKU DLA ZWYKŁEGO MIESZKAŃCA ELBLĄGA. Za ustawianie takiego repertuaru to poinien ktoś wylecieć z hukiem z pracy. Znowu pewnie sa to spektakle dla szkół. Co mam wziąć wolne żeby iść do Teatru? Wolę wsiąść do auta i pojechać sobie do Trójmiasta albo do Olsztyna, gdzie się dba o widza.
  • Zgadzam sie z przedmówcą. To jest prawdziwy teatr dla mieszkańców Elbląga czy szkolny teatrzyk? Kto ten repertuar układa??? Może ta osoba wychodzi z założenia, że teatr jest tak kiepski, że przyjdą tylko szkoły, bo im nauczyciele każą, a normalni, pracujący elblążanie nie? A ja chciałabym się przejść na tę sztukę, ale urlopu w tym celu brać nie będę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Magda...(2011-02-28)
  • Gdzie w naszym Teatrze mówić o trosce o widza?? Zwykle repertuar wygląda tak: premiera - tylko na specjalne zaproszenia dla urzędników i sponsorów (część z nich to "sponsorzy" za nasze pieniądze - przedsiębiorstwa użyteczności publicznej). Drugi raz grana sztuka - można ja nazwać "premierą" dla normalnych mieszkańców miasta. I jest to jedyna okazja, żeby przejść się do teatru, bo później już grają tylko dla szkół przed południem. Niby widz pewny (nauczyciele dopilnuja obecności), ale teatr tym sposobem infantylnieje.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Magda...(2011-02-28)
  • Przecież teatr im. Sewruka(kto to był Sewruk?), to Międzynarodowe Centrum Qltury Jełuropejskiej, czego chcecie?Teatr nie jest dla Was, Elblążanie. Wy macie darmowy teatr, wręcz cyrk w wykonaniu radnych UM na co dzień.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    toilet-woomen in theater(2011-02-28)
Reklama