UWAGA!

Wieczór offowych premier

W piątek na dużej scenie Teatru Dramatycznego odbędzie się I Elbląski Przegląd Teatrów Offowych. Widzowie obejrzą cztery spektakle w wykonaniu młodzieżowych grup z Elbląga i Gronowa Elbląskiego. Początek imprezy godz. 17.00.

I Elbląski Przegląd Teatrów Offowych to impreza promująca młodzieżowe grupy alternatywne działające na terenie naszego miasta i okolic. Podczas "Wieczoru offowych premier" zaprezentują się teatry: "Ego" z Gronowa Elbląskiego oraz "Some", "Scena na Piętrze" i "Alter Ego" z Elbląga.
     Teatr "Ego" działa od 2000 r. przy Gimnazjum w Gronowie Elbląskim. Jej opiekunem i reżyserem spektakli jest Grażyna Antoń. Podczas Przeglądu "Ego" zaprezentuje "Sen narkomana". Spektakl porusza trudną tematykę, ale bardzo ważną dla młodych twórców. Nie ma w nim jednak mowy o moralizowaniu, nie pokazuje on, że narkotyki są złem, nie jest to także apel do młodzieży o czystość. Obraz został zrealizowany w konwencji sennego absurdu - rzeczy i postaci ze świata realnego mieszają się z "czarami". Nie wiadomo do końca czy to co się dzieje jest snem czy jawą...
     Podczas Przeglądu offowego zaprezentuje się również grupa "Some" działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Jej opiekunem jest Aleksandra Maciejewska. "Some" zaprezentuje premierowy spektakl "Prawda ukryta między kroplą krwi a grudką ziemi". Spektakl powstał z fascynacji młodych aktorów literaturą okresu wojny i okupacji. Jego głównym tworzywem jest słowo i symbol.
     "Wieczór premier" to również pokaz "Turlajgroszka" w wykonaniu aktorów teatru "Scena na Piętrze" działającego od roku w centrum kultury "Światowid". "Turlajgroszek" to autorski spektakl Tadeusza Słobodzianka i Piotra Tomaszuka. To "historia naiwna dla teatru lalek" - poetycka, pełna prostoty opowieść o małym chłopcu, ujęta w ramy moralitetu. Obserwujemy losy chłopca porzuconego przez rodziców, który trafia do Czorta. Po wejściu na złą drogę Turlajgroszek wykorzystuje szansę i wraca do domu szukając miłości i zrozumienia.
     I Elbląski Przegląd Teatrów Offowych zakończy występ młodych aktorów z "Alter Ego", grupy działającej pod okiem Tomasza Walczaka przy Teatrze Dramatycznym. Zaprezentują oni "Rozmowę z własną nogą".
     - Spektakl ten miał swoją premierę w grudniu 2001 r., ale teraz pokażemy go w nowej obsadzie i nowej aranżacji - wyjaśnia Tomasz Walczak. - Będzie to nowa, odważniejsza i bardziej zabawna wersja od poprzedniej.
     I Elbląski Przegląd Teatrów Offowych rozpocznie się 23 kwietnia br. o godz. 17.00.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama