UWAGA!

"Wielkie piękno" w Światowidzie

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Historia starzejącego się dziennikarza, który przemierzając ulice Wiecznego Miasta, wspomina swoją pełną namiętności, acz bezpowrotnie utraconą młodość. Nominowany do Oscara i nagrodzony Złotym Globem film "Wielkie piękno" w kinie Światowid od najbliższego piątku, 14 lutego.

Jep Gamberdella – przystojny, czarujący mężczyzna – pomimo pierwszych oznak starzenia się w pełni korzysta z miejskiego życia. Chodzi na szykowne kolacje i przyjęcia, gdzie jego bystry dowcip i przyjemne towarzystwo są zawsze mile widziane. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum, wydaje przyjęcia, na których "ludzka aparatura" rozbierana jest do naga i gdzie rozgrywana jest komedia nicości.
       „Wielkie Piękno” otrzymało 4 Europejskie Nagrody Filmowe 2013 - europejskie odpowiedniki Oscarów w tym także jako Najlepszy Europejski Film Roku. Film został także nagrodzony Amerykańskim Złotym Globem w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Obraz ma już nominację Amerykańskiej Akademii Filmowej do Oscara 2014.
      
       Żywiołowy jak włoska rodzina, wytrawny jak francuskie wino. Na dodatek nienachalnie sentymentalny i z odpowiednią dozą groteski w stricte europejskim stylu. Takie jest "Wielkie piękno" - obraz o niebanalnej fabule, utrzymany w doskonałej, retrospekcyjnej narracji, pełnej sugestywnych imaginacji, po których przychodzi czasem gorzki smak porażki. Wyważone kino dla pasjonatów poczciwego, włoskiego filmu. kulturaonline.pl
      
       Film „Wielkie piękno” w kinie „Światowid” od 14 do 27 lutego. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line.
       reżyseria: Paolo Sorrentino
       scenariusz: Umberto Contarello, Paolo Sorrentino
       występują: Toni Servillo, Carlo Verdone, Sabrina Ferilli, Carlo Buccirosso
       czas trwania: 2 godz. 22 min
       gatunek: dramat, komedia
       produkcja: Francja, Włochy
       opis: dystrybutor filmu
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)