UWAGA!

Wiosenny powiew sztuki

Elbląg, „Ucho van Gogha”: Jolanta Fraszyńska, Michał Żebrowski, Piotr Machalica
„Ucho van Gogha”: Jolanta Fraszyńska, Michał Żebrowski, Piotr Machalica (fot. nadesłane)

Już jutro (2 kwietnia) rozpocznie się VIII Elbląska Wiosna Teatralna. Na początek mocne uderzenie – spektakl „Ucho van Gogha” z doborową obsadą: Jolanta Fraszyńska, Michał Żebrowski, Piotr Machalica. Podczas kolejnych dni teatromani będą mogli liczyć na równie interesujące doznania duchowe.

Elbląska Wiosna Teatralna to przedsięwzięcie kulturalne połączone z 3. Międzynarodowym Festiwalem Jednego Autora „Tydzień urodzin Szekspira".
     - Rozpoczniemy spektaklem wyjątkowym, właściwie śmiało można powiedzieć – gwiazdorskim – mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru. - Parę 40-latków łączy skażona miłość. Oboje próbują się artystycznie wyżyć - ona pisze wiersze, on gra na wiolonczeli sarabandę Bacha i to każdego wieczora. Historia wyjęta ze spektaklu „Ucho van Gogha" Teatru Bajka z Warszawy. Na scenie zobaczymy same gwiazdy: Jolantę Fraszyńską, Michała Żebrowskiego i Piotra Machalicę. Według słownika muzycznego sarabanda to „powolny taniec dworski pochodzenia hiszpańskiego. Ze względu na przesycone erotyką pozy tańczących, pozostawał przez wiele lat tańcem zabronionym w katolickiej Hiszpanii”. Sztuka niemieckiego dramatopisarza Freda Apke to odwieczny taniec uwodzenia i dominacji. Postaci nie mogą bez siebie żyć, jednak bywają groteskowo małostkowi. Buntując się przeciwko życiu, są zdolni posunąć się bardzo daleko. Stają się nieprzewidywalni. Zapraszamy serdecznie.
     Spektakl „Ucho van Gocha” zostanie zaprezentowany 2 kwietnia dwukrotnie – o godz. 18 i 21.
     
     Zobacz, co jeszcze czeka nas podczas VIII Elbląskiej Wiosny Teatralnej: Idzie wiosna… teatralna.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pan Walczak to dzisiaj rzecznik prasowy Teatru ?. Niesamowite. Wstrząsająca, doprawdy, wielokierunkowść działań. Jakie mogą być tego stanu konsekwencje. Same pytania.
 • Inaczej: czego konsekwencją jest ta wielokierunkowość? Czyżby Pan Walczak był przedstawicielem człowieka renesansu? Również same ptania
 • Stracony wieczór. Gdyby była przerwa wiekszość widzów opuściłaby ten przybytek sztuki. Nuda, nuda, nuda. Fraszyńska jest świetna ale panowie : Zebrowski zagrywał sie na śmierć a Machalica "grał"bluzgając przez chwilkę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczony(2009-04-03)
 • Byłam. żałuję, bo szkoda czasu(byłam na 21 ), a i szkoda kasy 70zł X2 to za to można lepiej się "ukulturalnić". Myślałam, że Elbląg został wyróżniony jako pierwszy, a chyba za karę do nas przyjechali z taką chałą. A jeszcze ilu sponsorów naciągnęli, żeby się opłacało. Teraz aż boję się iść do teatru, bo to rarytas(koszty), ale chcę przyjemnie spędzić czas za moje pieniądze.
Reklama