UWAGA!

Wołyń premierowo w Światowidzie

 Wołyń premierowo w Światowidzie

Wołyń w reżyserii Wojtka Smarzowskiego to epicki dramat historyczny, który rozgrywa się w małej wiosce zamieszkanej przez Ukraińców, Polaków i Żydów, położonej w południowo-zachodniej części tej krainy. Akcja obejmuje okres sześciu lat, od wiosny 1939 do lata 1945 roku. Oczami głównej bohaterki Zosi Głowackiej widz obserwuje toczące się wypadki, zapoczątkowane wybuchem drugiej wojny światowej. Wołyń w kinie Światowid od 7 do 27 października.

Akcja filmu Wołyń rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.
      
       Czas trwania: 150 min
       Produkcja: Polska, 2016
       Reżyseria: Wojtek Smarzowski
       Obsada: Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Iza Kuna, Michalina Łabacz
      
       Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30.Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres:kino@swiatowid.elblag.pl
       Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem.
      
Karolina Śluz, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Tutaj pod Elblągiem oraz na Warmii i Mazurach też mieliśmy namiastkę Wołynia. Mało kto jednak o tym wie. Nikt praktycznie poza nielicznymi, żyjącymi jeszcze świadkami z okolicznych miejscowości niedaleko od Elbląga pamięta doskonale napady ukraińskich banderowców i przesiedlonej tu ludności ukraińskiej z Podkarpacia, w latach 1947-49. Trochę piszę o tym w swoim artykule tutaj kresywekrwi.neon24.pl
  • Tutaj pod Elblągiem oraz na Warmii i Mazurach też mieliśmy namiastkę Wołynia. Mało kto jednak o tym wie. Nikt praktycznie poza nielicznymi, żyjącymi jeszcze świadkami z okolicznych miejscowości niedaleko od Elbląga pamięta doskonale napady ukraińskich banderowców i przesiedlonej tu ludności ukraińskiej z Podkarpacia, w latach 1947-49. Trochę piszę o tym w swoim artykule na portalu neon24.pl. Tytuł artykułu O samostijną Ukrainę
  • mam prośbę do dziennikarzy. Proszę odnotować obecność Pana Prezydenta, oraz Radnych Elbląskich na projekcji filmu. Proszę odnotować obecność ludzi, których wybraliśmy, na poważnych wydarzeniach w Światowidzie, w Teatrze na spektaklach. Czy Ci nasi Wybrańcy chodzą do teatru, kina do cyrku, czy uczestniczą w kulturze nie tylko przy okazji inauguracji, czy przecięcia wstęgi na targowisku.
  • urodziłem się przed końcem wojny na lubelszczyźnie, rodzice opowiadali mi o okropnościach, ginęli nasi krewni. .Ojciec kończył słowami, dajmy już temu spokój, wystarczy. To było w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Teraz jest rok 2016.Kiedy wystarczy? W którym roku damy już temu spokój?