UWAGA!

Wyjątkowy wieczór w Kinie Światowid

 Elbląg, Wyjątkowy wieczór w Kinie Światowid
fot. nadesłana

Od pożegnania prezydenta Henryka Słoniny zaczęło się wczorajsze (4 marca) spotkanie w ramach cyklu Elbląg na dużym ekranie. Widzowie obejrzeli okolicznościowy film dotyczący prezydentury Henryka Słoniny, a następnie odbył się seans poświęcony elblążanom i ich losom we wczesnych latach powojennych. Wyświetlony został film pt. „Przychodźcy”.

Prowadzący spotkanie Juliusz Marek przygotował film-wspomnienie Prezydenta Henryka Słoniny. Był to zapis wywiadu z byłym Prezydentem z 2010 r. Widzowie mogli przypomnieć sobie, jak wówczas wyglądał Elbląg, jakie plany na przyszłość snuł samorządowiec.

W spotkaniu uczestniczył Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Premiera filmu „Przychodźcy” odbyła się 13 listopada. Film składa się z kilkunastu opowieści elbląskich Pionierów o Elblągu lat 40-tych i 50-tych, przesiedleniach, poszukiwaniu nowego miejsca do życia, oswajaniu obcego miasta. Autorami filmu są elblążanie - Aleksandra Bielska i Jakub Strumiński.

Widzowie otrzymali też przewodnik pt. „Elbląg oswojony”, przygotowany przez Karolinę Śluz. Przewodnik to pięć osobistych i niezwykłych spacerów po Elblągu, po miejscach i zaułkach niekoniecznie reprezentacyjnych, ale na pewno z „duszą” i historią.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie – seans pt. „Cienie i ślady” – historia Żydów w Elblągu odbędzie się 1 kwietnia o godz. 18.00 w Kinie Światowid. Wstęp wolny.

 

Organizatorzy cyklu: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i telewizja Truso.TV, partnerzy - Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Polskie Towarzystwo Historyczne o. w Elblągu i stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama