UWAGA!

Wysocki i Okudżawa ponownie zagoszczą u Sewruka

Elbląg, Wysocki i Okudżawa ponownie zagoszczą u Sewruka
fot. Wawro Photography

Już 19 i 20 stycznia pieśni tych dwóch wybitnych bardów zza wschodniej granicy znowu ożyją na Małej Scenie Teatru Sewruka za sprawą spektaklu "Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa". Spektakl oparty jest na twórczości Władimira Wysockiego i Bułata Okudżawy, rosyjskich pieśniarzy z lat 60. i 70.

Ich nazwiska od kilku pokoleń są symbolami wolnej myśli i poetyckiej walki o wolność. Obaj podejmowali tematykę wojny i jej skutków. Antywojenni i antymilitarni, a jednak zupełnie różni w swojej twórczości, odsłaniali prawdę o naturze człowieka, dzięki czemu ich utwory nie straciły na uniwersalności.
       Charyzmatyczne pieśni Wysockiego i Okudżawy w interpretacji elbląskich aktorów to nie tylko memento dotyczące czasów dyktatorskich rządów. Te pełne zadumy i refleksji utwory w przejmującej aranżacji muzycznej są również lekcją historii dla młodego pokolenia. Młodzież wydaje się być coraz bardziej zagubiona w dobie wirtualnej rzeczywistości, nieznając takich pojęć jak cenzura ograniczająca swobodę wypowiedzi. Scenariusz, reżyserię i scenografię przygotowali równie charyzmatyczni, Marcin Sosnowski i Aleksander Trąbczyński.
       Sztuka "Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa" miała swoją premierę 17 września 2016 roku. Została bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęta przez publiczność. Za kreację w spektaklu Artur Hauke zdobył w 2017 roku Aleksandra w kategorii Męska Rola Roku.
       "Nie wszytsko czerwone – Wysocki, Okudżawa", Mała Scena, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, 19.01, godz. 18, 20.01, godz. 17.
       Realizatorzy spektaklu:Marcin Sosnowski i Aleksander Trąbczyński (scenariusz, reżyseria, scenografia), Hadrian filip Tabęcki (aranżacje muzyczne), Tomasz Tworkowski (choreografia), Dariusz Łapkowski (przygotowanie wokalne aktorów), Kazimierz Kowalski (realizacja świateł)
       Obsada: Anna Suchowiecka (gościnnie), Artur Hauke, Mikołaj Ostrowski, Dariusz Siastacz, Marcin Tomasik
      
Teatr im . A. Sewruka w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama