UWAGA!

Z Kinem Światowid polubisz poniedziałki

 Z Kinem Światowid polubisz poniedziałki

Nie lubisz poniedziałków? Może jednak zmienisz zdanie. Tylko w poniedziałki w Kinie Światowid bilet na film kosztuje 11 zł. To dobry pretekst, żeby znaleźć trochę czasu, także dzisiaj (8 września) na obejrzenie najnowszych filmów również w tygodniu.

„Barbie i tajemnicze drzwi” to propozycja dla najmłodszych widzów. Barbie wciela się w postać Alexy, nieśmiałej księżniczki, która odkrywa w swoim królestwie tajemnicze przejście i wkracza do dziwnej krainy pełnej magicznych istot i niespodzianek. To właśnie tam, Alexa poznaje syrenkę Romy i dobrą wróżkę Nori, od których dowiaduje się, że zepsuty władca usiłuje ogołocić ich świat z magii… Początek seansów o godz. 14.45 i 16.30.
       Każdy, kto tęskni za wakacjami może wybrać się na film pt. „Wakacje Mikołajka”. Będzie to niczym wspomnienie lata, bo filmowy bohater… właśnie rozpoczyna wakacje. Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku dla chłopca i paczki jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. A ta zaprowadzi bohatera w sam środek malowniczej Bretanii, gdzie czeka go moc niezapomnianych przygód. Filmowe przygody Mikołajka rozpoczną się o godz. 15.45.
       "Mary's Land. Ziemia Maryi" to nie tylko kino religijne, film drogi, komedia czy film dokumentalny. To opowieść, która łączy te gatunki i wykracza daleko poza ograniczenia tradycyjnych schematów. Twórcy filmu wyruszyli w podróż po całym świecie, aby spotkać się z ludźmi, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Początek seansu o godz. 17.30.
       W Kinie Światowid nie może zabraknąć propozycji dla miłośników kryminałów i thrillerów. Z pogranicza obu gatunków jest film pt „Sin City: Damulka warta grzechu”. Seanse rozpoczną się o godz. 18.15 i 20.15. Przedstawione są trzy zazębiające się historie. Głównym wątkiem filmu jest historia Marva (Mickey Rourke), twardziela, który stara się odnaleźć zabójców swojej kochanki, Goldie (Jaime King). Równolegle ukazane są historie Dwighta (Clive Owen), który chroni znajome prostytutki z Old Town przed skorumpowanym gliną, zwanym Jackie Boy (Benicio Del Toro) oraz emerytowanego policjanta, Hartigana (Bruce Willis), który stara się chronić striptizerkę Nancy (Jessica Alba) przed psychopatą zwanym Juniorem lub Żółtym draniem (Nick Stahl).
       O godz. 19.45 rozpocznie się film pt. „Rio, I love You”. To celebracja miłości, widziana oczami grupy najciekawszych reżyserów współczesnego kina światowego. To filmowy kalejdoskop związków – tych ulotnych i tych na całe życie, przechodzących kryzys, słodko-gorzkich, pełnych czułości i namiętności oraz takich, które mogą zdarzyć się tylko w Rio de Janeiro…
       Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)