UWAGA!

Zmiany w programie Wiosny

Elbląg, Cafe Sax po raz pierwszy został wystawiony na dużej scenie.
Cafe Sax po raz pierwszy został wystawiony na dużej scenie. fot.www.teatr.elblag.pl

Elbląska Wiosna Teatralna trwa. Widzowie mogli już obejrzeć spektakle w wykonaniu artystów z Krakowa, Łodzi, Gdyni. W programie na kolejne kwietniowe wieczory znajduje się jeszcze wiele atrakcji. Jednak kilka spotkań zostało odwołanych.

W piątek i sobotę (18 i 19 kwietnia) na deskach elbląskiego teatru zaprezentowane zostaną spektakle: „Synczyzna” w wykonaniu Teatru Węgajty oraz „Kwartet dla dwojga” w wykonaniu artystów Akademickiego Teatru Dramatycznego im. Tarasa Szewczenki z Tarnopola na Ukrainie.
     - Przed elbląskimi widzami jeszcze wiele atrakcji scenicznych w nurcie głównym, podczas Festiwalu Jednego Autora, a także wśród propozycji imprez towarzyszących. Niestety, są lekkie zmiany i właściwie przy organizacji tak dużego przedsięwzięcia międzynarodowego, należało się z tym liczyć – mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiej sceny. - Zaplanowany na 18 kwietnia wieczór autorski poety Aleksandra Rozenfelda oraz koncert muzyki klasycznej w wykonaniu artystki z Ukrainy - Iryny Szeremeta – który miał odbyć się 19 kwietnia – z powodów technicznych, niezależnych od organizatora, nie odbędą się – wyjaśnia Walczak. - Mamy dla teatromanów natomiast inną, mam nadzieję równie interesującą, niespodziankę. Jest to monodram pt. „Dreck” (Gnój) znanego w Elblągu (tu zaczynał swoją przygodę z teatrem) Jurka Milewskiego, obecnie związanego zawodowo z Salzburgiem w Austrii.
     - Spektakl prezentowany będzie w języku niemieckim, bez tłumaczenia – dodaje. - Jest to więc doskonała okazja dla wszystkich teatromanów posługujących się tym językiem, by sprawdzić swoje umiejętności. Przedstawienie grane z powodzeniem w ponad 90 niemieckojęzycznych teatrach, zebrało wiele laurów na różnych festiwalach. Monodram Jurka Milewskiego zaprezentowany zostanie 24 kwietnia o godz. 19 na Małej Scenie.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama