UWAGA!

Czeski sen

Elbląg, Czeski sen

Światowid zaprasza na najlepszy dokument produkcji czeskiej ostatnich lat, nagradzany na zagranicznych festiwalach „Czeski sen”. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie na dzisiejszy seans.

Materiału do tego filmu dostarczyła sama rzeczywistość. W Czechach po 1989 r., po okresie przemian społeczno-politycznych w błyskawicznym tempie zaczęły pojawiać się super- i hipermarkety. Wielkie sklepy olśniły nieprzyzwyczajonych obywateli bogactwem artykułów i nowoczesnym wnętrzami. Czesi, podobnie zresztą jak i inne społeczeństwa krajów postkomunistycznych, wpadli w sidła szalonej konsumpcji. Studenci praskiej szkoły filmowej postanowili nakręcić o tym film. Aby uzyskać efekt skrajnego realizmu, zaaranżowali kampanię promocyjną dla nieistniejącego supermarketu „Czeski Sen”. Powstało logo supermarketu, reklamy telewizyjne i radiowe, ulotki i plakaty. Zwerbowani w ten sposób klienci, zaopatrzeni w wózki wyruszyli na wielkie otwarcie hipermarketu. Zaczął się wielki bieg przełajowy, którego metą są nieistniejące drzwi nieistniejącego supermarketu.
     Scenariusz i reżyseria Vit Klusak, Filip Remunda. Czechy 2004.
     Pojedyncze zaproszenia na dzisiejszy seans o godz. 17 wygrali Martyna Popławska i Szymon Miłkowski. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
     
     
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama