UWAGA!

DKF: Lwica

 Elbląg, DKF: Lwica

Dziś 6 sieprnia kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Po wakacyjnej przerwie na ekranie kina Światowid wyświetlony będzie dramat „Lwica”. Początek o godz. 19. Dla naszych Czytelników mamy 5 podwójnych zaproszeń na dzisiejszy seans. Sprawdź czy wygrałaś/wygrałeś!

Dwudziestoparoletnia Julia, pod zarzutem zamordowania swojego kochanka, trafia do więzienia dla kobiet. Dziewczyna jest w ciąży, więc oddział, w którym zostaje umieszczona pełen jest innych więźniarek, które wychowują tutaj dzieci. Miejsce to rządzi się zupełnie innymi prawami niż reszta więziennych oddziałów i wydaje się, że jest wybawieniem dla Julii, która, choć można się tylko tego domyślać, zdaje się celować w pakowaniu się w przeróżne kłopoty. Dziewczyna celująco przechodzi tu proces resocjalizacji, dojrzewa, uczy się nowych ról i mimo, że na początku nie chciała rodzić dziecka, z czasem zdaje sobie sprawę, że jest ono najważniejszą wartością w jej życiu. To tutaj budzi się w niej lwica , która zrobi wszystko, aby ochronić swojego ukochanego synka. Prawo jest jednak przeciwko niej i Tomas będzie mógł zostać z nią tylko do czwartego roku życia. Jak można się domyślać Julia nie zamierza na to pozwolić.
       Mocne i sugestywne ujęcia to wielka siła tego filmu, a każdy z filmowych kadrów dosadnie wybrzmiewa sprawiając, że obraz ten to dzieło kompletne i choć trochę przewidywalne, to jednak mimo wszystko pełne iskrzących emocji.
       Reżyseria Pablo Trapero, scenariusz: Alejandro Fadel, Martin Mauregui, Santiago Mitre, Pablo Trapero. Obsada: Martina Gusman, Elli Medeiros, Rodrigo Santoro. Argentyna, Brazylia, Korea Południowa, 2008.
      
       Tradycyjnie po seansie rozgorzeje dyskusja na temat filmu, a wszystko z poczęstunkiem w tle.
      
       Podwójne zaproszenia na dzisiejszy seans wygrali: Beata Bielawska, Piotr Konopski, Michał Ukleja, Paweł Kraj, Mateusz Margulewicz. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
      
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama