UWAGA!

DKF: wygraj zaproszenie

 DKF: wygraj zaproszenie

Kino „Światowid” zaprasza na pierwsze spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w 2013 roku. Propozycja na czwartkowy wieczór, 10 stycznia to „Barbara”, nagrodzony na MFF w Berlinie film Christiana Petzolda. Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia. Sprawdź, czy wygrałaś.

Historia przedstawiona przez reżysera rozpoczyna się latem 1980 roku. Lekarka Barbara składa wniosek o wizę wyjazdową z NRD (Niemcy Wschodnie). Za karę zostaje przeniesiona z Berlina do małego szpitala na prowincji. Jörg, kochanek z Zachodu, planuje jej ucieczkę. Barbara czeka i próbuje odnaleźć się w nowych warunkach. Pracując jako chirurg pod nadzorem swego nowego szefa - Andre, z uwagą i troską traktuje pacjentów, ale w stosunku do kolegów i sąsiadów zachowuje dystans. Czuje, że w tym miejscu zatrzymała się tylko na chwilę. Ale Andre burzy wewnętrzny spokój Barbary. Jego zaufanie do jej umiejętności, jego opiekuńcza postawa, jego uśmiech powodują lawinę pytań. Dlaczego ją kryje, gdy pomaga młodej uciekinierce Sarze? Czy ma za zadanie ją śledzić? A może się w niej kocha? Zbliża się dzień planowanej ucieczki Barbary, a ona zaczyna tracić kontrolę. Nad sobą, swymi planami, nad miłością…
      
       Film „Barbara” w kinie “Światowid” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w czwartek, 10 stycznia o godz. 19. Cena biletu: 8 zł.
       Podwójne zaproszenia wygrały: Sandra Piechocka, Agata Słowik, Kamila Uszacka. Gratulujemy, potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
      
       Regulamin konkursów w portElu.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)