UWAGA!

DKF: wygraj zaproszenie

 Elbląg, DKF: wygraj zaproszenie

Kino „Światowid” zaprasza na pierwsze w tym miesiącu spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W czwartek, 9 maja o 19 na ekranie film „Pan Lazhar” - ciepła i pełna subtelności opowieść o niezwykłym nauczycielu i jego wychowankach. Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś.

Algierski imigrant – Bahir Lazhar (Mohamed Fellag), zostaje przyjęty do pracy w szkole podstawowej, by zająć miejsce tragicznie zmarłej nauczycielki. Jego niecodzienne metody wychowawcze budzą kontrowersje wśród innych pracowników placówki. Podejście dydaktyczne Pana Lazhara oparte jest na kultywowaniu modelu tradycyjnych wartości, które dzisiaj powoli wymierają i zostają zapomniane. Czy zawsze jednak nowoczesność powinna wypierać dawne obyczaje? Czy należy zaprzestać kultywowania tradycji w imię pogoni za nowością? A może świadomość własnych korzeni i wynikających z nich norm kulturowych nie jest reliktem przeszłości, a czynnikiem budującym tożsamość? Dla pana Lazara te wybory oraz pytania mają znaczenie, dlatego stara się sprawić by jego uczniowie również zrozumieli ich wagę.
       Nowy nauczyciel z oddaniem i empatią angażuje się w pracę i daje wsparcie dzieciom, które przeżywają śmierć poprzedniego pedagoga. Zawsze gotowy do pomocy – sam jednak przeżywa tragedię, zmaga się z bólem i poczuciem winy. Jaką tajemnicę skrywa pan Lazhar?
      
       Film „Pan Lazhar” w kinie „Światowid” 9 maja o godz. 19. Cena biletu: 8 zł.
      
       Podwójne zaproszenia wygrali: Katarzyna Madera, Bartłomiej Zalas, Sławomir Dobosz. Gratulujemy, potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
       Regulamin konkursów portEl.pl.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama